poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ankieta dla pacjentów. Oto jej wyniki

Ankieta dla pacjentów. Oto jej wyniki

01.08. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Malczycach w lipcu została przeprowadzona ankieta satysfakcji pacjenta z podstawowej opieki zdrowotnej.

SPZOZ przedstawił wyniki przeprowadzonej ankiety. Pytania skierowano do pacjentów, którzy korzystali ze świadczeń placówki w przeciągu ostatnich trzech miesięcy, po zmianach jakie zaszły w kierownictwie ośrodka. Ankieta miała na celu poznać ich opinie oraz pomóc w monitorowaniu udzielonych świadczeń.

Największą grupą, która udzielała odpowiedzi stanowiły osoby w przedziale wiekowym między 50, a 60 rokiem życia. Pytania dotyczyły świadczonych usług placówki, ich jakości, oceny opieki lekarskiej, pielęgniarskiej, obsługi przy rejestracji czy warunków panujących
w przychodni. Dodatkowo ankietowani mogli zgłaszać własne uwagi lub wskazać do jakiego typu świadczeń chcieliby mieć dostęp w przyszłości.

Podsumowując wyniki, najwięcej osób korzystało z wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, ponad 15% badanych korzystało z porady u specjalisty, ponad 41% z usług świadczonych w gabinecie zabiegowym, a ponad 18%z rehabilitacji.

Pozytywnie wypadła ocena opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, ponad 93% ankietowanych wskazało na uprzejmość i życzliwość lekarzy, na rzetelne przekazywanie informacji
o przebiegu leczenia oraz poszanowaniu ich prywatności. Tu możemy pogratulować opiece pielęgniarskiej, którą ankietowani ocenili na dobrą i bardzo dobrą. Podobnie z oceną przebiegu rejestracji, w której wskazywano szybkość, uprzejmość i dostępność.

93% pacjentów zadowolił fakt, że do lekarza mogą dostać się w tym samym dniu, w którym się zgłoszą.

Jeśli chodzi o warunki panujące w przychodni najwięcej osób było zadowolonych z godzin otwarcia, możliwości zarejestrowania się na wizytę na określony dzień i godzinę. Najmniej punktów uzyskało natomiast wyposażenie gabinetów i ich estetyka. Ankietowani wskazali również do jakiego rodzaju świadczeń czy specjalistów w ramach NFZ chcieliby mieć dostęp m.in. do ortopedy, kardiologa, dermatologa, okulisty i ginekologa.

Budujący jest fakt, że ponad 94% badanych poleciłoby przychodnię swoim bliskim.

Wypełnienie ankiety zajęło pacjentom kilka minut, a pozyskane uwagi i sugestie z pewnością będą cennym narzędziem, które posłuży placówce do opracowania i wprowadzenia rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią organizację udzielanych świadczeń.

Gmina Malczyce / fot. Piotr Zawadzki

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

ŻARTY!!!! sfałszowane wyniki, nieobiektywna analiza całościowa. ot tyle!!! typowe dla frania. tylko nie mówcie, że nie widzicie tego. zrobione za biurkiem. brawo! pomysł dobry dla idiotów, nie dla mieszkańców naszej gminy!!!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Żarty to TY chyba sobie robisz. Tak się składa, że byłam ostatnio w ośrodku i wypełniałam taką ankietę. Ba wypełniali wszyscy ludzie, którzy byli w przychodni. Wszyscy moi znajomi mówią, że przychodnia działa bardzo dobrze i ja też tak uważam. A ty nana ? kiedy byłaś w przychodni, że nie zauważyłaś, że są ankiety. TO PROSZĘ NIE WYPOWIADAJ SIĘ JAK NIE WIESZ !!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

drewno kominkowe

komnet internet

handlo trans

hydrotech do gazety nowa reklama

allago reklama kino Obszar roboczy 1

panele 5kw

nadania i odbiory 18

taxi stas

0001

Serwis

 

zuk baner

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

stihl