sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Bike Maraton. Startujemy w Miękini!

Bike Maraton. Startujemy w Miękini!

12.04. 2019

Kolarski Weekend w Miękini czeka na nas już 13 i 14 kwietnia. Inauguracja największego w Polsce cyklu maratonów MTB to sobota, a niedziela upłynie nam na szosie – Szosowy Klasyk Miękinia też jest już gotowy do startu.

Jak zwykle w Miękini – zapowiada się znakomita frekwencja i znakomite zawody.

Ten start od lat otwiera cykl i nadaje mu ton na długie miesiące. Ta edycja zawsze jest wyjątkowa i to nie tylko dlatego, że po prostu jest pierwsza. W tym roku znów będzie w Miękini coś co tę lokalizację wyróżnia – medale dla wszystkich finisherów Bike Maratonu.

Poza tym to właśnie tu, pierwszy raz w tym roku, przetestujemy nową formułę Bike Maratonu. W tym sezonie mamy cztery dystanse i oddzielne starty dla poszczególnych grup. To na pewno będzie mała rewolucja, ale wydaje się, że jej założenia idą w dobrym kierunku. Te pomysły są zresztą zbieżne z wynikami ankiety, którą organizatorzy skierowali do uczestników po zakończeniu ubiegłego sezonu.

Zatem: trzy, dwa, jeden, start!

O 10:00 ruszy dystans GIGA ( w Miękini będzie to 71 km, z przewyższeniem 700 m)

O 11:00 ruszy wspólnie CLASSIC (31 km, 265 m) i MEGA (51 km, 490 m). I tylko w przypadku tych dwóch dystansów będzie możliwość zmiany/ wyboru dystansu w trakcie wyścigu (rozjazd po 27 km, limit czasu 2 h 30 min.)

O 11:30 ruszy FUN (19 km, 130 m)

Zniknęło więc MINI, a pojawił się FUN – naprawdę krótki i naprawdę łatwy. CLASSIC to propozycja dla tych, którzy w poprzednich latach czuli niedostatek kilometrów, a nie chcieli za bardzo rywalizować na dystansie MEGA. Tu wszystko, mniej więcej, zostaje po staremu, tak jak na GIGA – wyścigu dla elity i najmocniejszych kolarzy. Rozdzielenie startów to mniejszy tłok w sektorach startowych, mniej nerwów, więcej czasu przed startem i mniejsze korki na pierwszych kilometrach, a oferta dystansów powinna trafić do większej grupy uczestników. Również takich, którzy do tej pory unikali sportowej rywalizacji. Może więc czas na FUN podczas Bike Maratonu?

Najmłodsi – jak najbardziej! Sonko Kids Bike Maraton czeka również na nich. Ta rywalizacja rozpocznie się po starcie dystansu FUN. Poza tym – jak zwykle w Miękini – duże EXPO, sporo atrakcji dla dużych i małych, loteria fantowa „Jedziemy z pomocą” i losowanie nagród, pokazy trialu i duża dawka pozytywnej kolarskiej energii.

I jeszcze jedna ważna rzecz – w Miękini, w dniu wyścigu, organizatorzy nie przyjmują zgłoszeń. W biurze zawodów będzie można odebrać  tylko numer startowy i pakiet.

Biuro zawodów będzie czynne już w piątek (stadion, ul. Sportowa w Miękini) w godz. 16:00 – 21:00. W sobotę biuro pracuje od 8:00.

https://bikemaraton.com.pl

(mpr)

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Słynne to było baty jakie butni Niemcy dostali pod Stalingradem . I o tym pamiętaj Artur. Potem dost...
Co tu za hołota i chamstwo się wypowiada i politykuje?
Panie Burmistrzu proszę zaprosić na 1 września 2020 r grupę rekonstrukcyjną z tankietką TKS . Wsp...
To podobno tu zwycięzcy śpiewali po bitwie słynne " Nun danket alle Gott ? " I może warto przypomnie...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…