czwartek 23.01.2020

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Bożonarodzeniowy Zaułek średzkiego muzeum

Bożonarodzeniowy Zaułek średzkiego muzeum

19.12. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W piątek (14 grudnia) dziedziniec Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej błyszczał za sprawą świecidełek, ozdób świątecznych, ale nie tylko... 

Na kiermaszu zorganizowanym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy mieli okazję zakupić  m.in. przetwory z miodu, ozdoby świąteczne, zdobione naczynia, poczęstować się darmowymi specjałami oraz wspomóc leczenie chorego 2,5 letniego Alana z Ujazdu Górnego.

W związku z ogromnymi kosztami operacji serduszka chłopca, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa postanowili dołączyć do akcji pomocy Alankowi. Na imprezę w muzeum szkolni kucharze upiekli ciasta oraz pierniczki, a wielu innych uczniów podarowało książki, które zostały wystawione na sprzedaży. Podczas kiermaszu i z datków do puszek udało im się zebrać 1.449,47 zł. - Większym zainteresowaniem wśród kupujących cieszyły się ciasta. Gdybyśmy wiedzieli, że tyle osób kupi słodkości, przygotowalibyśmy ich wiele więcej – powiedziała nam jedna z uczennic.

Na dziedzicu muzeum była również okazja  skosztować wielu potraw. Były m.in. pieczone jabłka św. Jadwigi oraz Kociołek Dziedzińcowy Piotra Batoga.  A to wszystko wyjątkowo smakowało przy dźwiękach kolęd w wykonaniu naszych rodzimych artystów. Bo w Bożonarodzeniowym Zaułku muzealnym odbyło się także Anielskie Kolędowanie, a śpiewali i grali:  Dolnoślązacy, Paweł Wenderski, Sebastian Stępniak, Krzysztof Wowczuk, Tomasz Matuszewski, a także GrupaTeatralna.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zaułek był 14-tego grudnia w piątek ....

This comment was minimized by the moderator on the site

wiem wiem tez byłem miód i wino piłem ;-)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację