Wydrukuj tę stronę
Chcieli zrobić "skok po pijaku". Wpadli na gorącym uczynku

Chcieli zrobić "skok po pijaku". Wpadli na gorącym uczynku

17.05. 2019

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn w związku z usiłowaniem włamania do jednego z budynków na terenie Środy Śląskiej.

-  W związku ze zgłoszeniem, średzcy policjanci udali się na miejsce zdarzenia. Ustalili, że sprawcy po uprzednim wybiciu szyby do kotłowni dostali się do wnętrza budynku. Na podstawie ustaleń wytypowali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W trakcie realizowanych czynności zatrzymali dwóch mieszkańców Środy Śląskiej, którzy siedzieli na ławce niedaleko miejsca zdarzenia i pili piwo.

- Mężczyźni w wieku 51 i 52 lat nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robią w tym miejscu o północy i wyjaśnić logicznie okoliczności, w jakich się tu znaleźli.

Zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Byli nietrzeźwi, mieli blisko i ponad dwa promile alkoholu w organizmie - podkreśla rzeczniczka policji.

Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut usiłowania włamania i kradzieży znajdującego się tam mienia.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie.

(rol/ms) / fot. policja