poniedziałek 09.12.2019

Imieniny: Wieslawa Leokadii

 
Co dalej z komunikacją na trasie Kostomłoty - Wrocław?

Co dalej z komunikacją na trasie Kostomłoty - Wrocław?

09.10. 2018

Na początku września br. pisaliśmy o likwidacji linii 527 Kostomłoty –Wrocław. W rozmowie z nami wójt Stanisław Wicha wspomniał, że prowadzi rozmowy z przewoźnikami mające na celu umożliwienie wyjazdów do lub z Wrocławia, w godzinach popołudniowo – wieczornych. 

Na obecną chwilę transport do Wrocławia zapewnia, jak dotychczas, firma Just Car, która w swoim rozkładzie posiada pięć kursów do Wrocławia w ciągu dnia. Są to godziny dogodne dla uczniów – informuje Stanisław Wicha, wójt gminy Kostomłoty. - Natomiast ja cały czas prowadzę rozmowy w celu znalezienia nowego przewoźnika, który zapewni więcej kursów w godzinach dogodnych dla osób pracujących we Wrocławiu – dodaje wójt.

Od września br. nic się nie zmieniło, w październiku naukę rozpoczęli studenci, którzy kończą lekcje niestety później i często mają problem z powrotami do domów.

- Zwracam się z prośbą o ponowne zainteresowanie się tematem, o którym pisaliście Państwo na początku września, a mianowicie likwidacji przez przewoźnika linii 527 na trasie Kostomłoty - Wrocław. Pomimo, iż rok szkolny trwa już od miesiąca, a rok akademicki właśnie się rozpoczął, problem nadal pozostaje nierozwiązany (...). Sytuacja ta jest bardzo uciążliwa, ponieważ uczniowie, bądź studenci są uzależnieni od osób trzecich, które muszą dowozić ich do Kątów Wrocławskich, skąd odjeżdżają pociągi, bądź busy, ponieważ pomimo firmy JustCar, która jeździ na trasie Kostomłoty - Wrocław, jest to zaledwie 5 kursów, z czego ostatni z Wrocławia o godzinie 16:45, a pomimo zdania gminy, że są to godziny dogodne dla uczniów, to jednak studenci także są osobami uczącymi się, a nawet na studiach stacjonarnych zajęcia kończą się wieczorami (...) – pisze czytelniczka.

Mija kilka godzin i otrzymujemy kolejny list:

- Czy za Państwa pośrednictwem można byłoby uzyskać informację od wójta gminy Kostomłoty, co dalej z komunikacją na trasie Kostomłoty-Wrocław? Jestem studentką, zajęcia kończę w godzinach popołudniowych i nie mam możliwości powrotu bezpośrednio do Kostomłotów. Dogodne byłyby połączenia z Kostomłotów do Kątów Wrocławskich, ale niestety nie ma jakichkolwiek działań ze strony władz. (...) Kursy, które obsługuje firma Kruk nie są niestety wystarczające. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych owszem. Studenci zostali pozostawieni sami sobie. Twierdzenia przedwyborcze, że młodzież jest przyszłością tego kraju są po prostu śmieszne i kpiące skoro tak władza ludzi traktuje.

Zapytaliśmy ponownie wójta o sprawę:

- W związku z uruchomieniem nowej linii Kostomłoty - Wrocław cały czas prowadzone są rozmowy. Na obecną chwilę firmy transportowe analizują trasę. Gdy zostanie ona zatwierdzona, pozostaje załatwienie potrzebnej dokumentacji (m.in. pozwolenia na dzierżawę przystanków autobusowych). W związku z tym, że jest to linia pozagminna, niestety ja nic więcej nie mogę zrobić w tej sprawie. Firma transportowa musi otrzymać pozwolenia z poszczególnych gmin, przez które przebiega trasa  – wyjaśnia wójt gminy Kostomłoty Stanisław Wicha.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację