Wydrukuj tę stronę
Co faktycznie płynie rurami pod mostem w Wilczkowie?

Co faktycznie płynie rurami pod mostem w Wilczkowie?

07.03. 2019

W minionym roku zakończono remont ulicy Strzegomskiej w Wilczkowie. Podobnie mostu i chodników wiodących wzdłuż jezdni. Jest jednak jedna kwestia, która niepokoi mieszkańca tej wsi.

- Zrobili w Wilczkowie most, zrobili chodnik. Dlaczego pod chodnikiem jest rura, przez którą mieszkańcy puszczają szambo do rowu? - pyta mężczyzna.

Czy faktycznie przez tę rurę płyną nieczystości?

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z sołtysem wsi Katarzyną Obłońską, która twierdzi, że nie otrzymała od mieszkańców zgłoszeń dotyczących takiego problemu. Wyjaśnia, że brała udział w odbiorach, w czasie których inwestorzy sumienie i konsekwentnie sprawdzali prywatne przyłącza mieszkańców do rury spustowej, której zadaniem jest odprowadzanie wód deszczowych. 

Także do Urzędu Gminy w Malczycach nikt problemu nie zgłaszał, ale po naszym telefonie postanowiono to sprawdzić.

-  6 marca w  miejscowości Wilczków odbyła się wizja lokalna. Sprawdzone zostały ujścia pod mostkiem, które odprowadzają wodę do rowu. Jednak o dokumentację wyjaśniającą dokładną konstrukcję rur doprowadzonych do mostku musimy poprosić Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, która jest właścicielem drogi. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Malczycach prowadzi w tej sprawie wyjaśnienia mające na celu stwierdzenie, co faktycznie wycieka z rur pod mostkiem – wyjaśnia Olga Łodej, podinspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Malczyce.

(kb) / fot. Czytelnik

52876818 2184662154913667 3740877576642494464 n