Wydrukuj tę stronę


Co z boiskiem przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1?

2 Comments



Betonowe boisko przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej, do końca lutego 2020 roku służy firmie, która w jego sąsiedztwie buduje Centrum Kultury Alternatywnej. O to, co stanie się z obiektem po ukończeniu prac, niejednokrotnie pytali nauczyciele podczas sesji Rady Powiatu Średzkiego. 



28.11.2019 r. na XV sesji Rady Powiatu w Środzie Śląskiej o boisko ponownie pytała radna Małgorzata Rachwalska – Czy zarząd pochylił się nad prośbami i wnioskami nauczycieli wychowania fizycznego z naszych szkół średnich dot. przywrócenia boiska wraz z bramkami do użytku oraz wspomnianej inwestycji budowy parkingu przy Centrum Kultury Alternatywnej? Szukałam tej informacji w dokumentach związanych z budżetem na przyszły rok, niestety nie znalazłam. Czy jakieś rozwiązania już powstały tak, aby dzieci mogły mieć wychowanie fizyczne w godziwych warunkach w takich, jak zapewniano tutaj na wcześniejszych sesjach nauczyciela?

Na pytanie odpowiedział wicestarosta Sebastian Burdzy -  Zarząd dyskutował na temat ewentualnej budowy dodatkowego parkingu przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej. Po wstępnych kalkulacjach, cena tej inwestycji oscyluje na poziomie kwoty 450 tys. złotych. Zarząd, po burzliwej dyskusji uznał, że pieniądze na budowę parkingu przeznaczy na bardziej potrzebne rozwiązania w oświacie. Jest to w przyszłym roku remont elewacji byłego budynku Liceum Profilowanego w Środzie Śląskiej, poprawa instalacji elektrycznej w budynku PZS nr 2, poprawa wejścia do tego budynku, zakup dodatkowego, a przede wszystkim nowego autobusu / samochodu do przewożenia uczniów PZS nr 2 na praktyki. Nie wykluczam, że w przyszłym roku temat parkingu nie powróci. Natomiast, jak Państwo wiecie, inwestycja zakończy się do końca lutego 2020 r. Czyli od marca teren przed budynkiem, w tym wspomniane boisko, zostanie uprzątnięte i przywrócone do stanu pierwotnego, przed budową CKA - wyjaśniał wice starosta.

Można więc wnioskować, że już w pierwszych dniach wiosny uczniowie, będą mogli w pełni korzystać z betonowego boiska.

Zarząd Starostwa Powiatowego przeprowadził analizę wykorzystania boiska na potrzeby zajęć wychowania fizycznego w tych okresach kiedy, jak twierdzi, jest to możliwe czyli w miesiącach kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik. - Sprawdzone za rok 2018 wpisy w dziennikach lekcyjnych, zakładając że na tym boisku prowadzone są zajęcia z piłki nożnej, o czym informował nas na wcześniejszych sesjach nauczyciel, żaden wpis w dzienniku nie miał informacji, że zajęcia te są prowadzone na świeżym powietrzu, więc we wrześniu - na 437 godzin wychowania fizycznego, tylko 38 godzin była to piłka nożna. Jednak, jak mówię, nie ma żadnej pewności, że były to lekcje na powietrzu. Sprawdzone w wymienionych miesiącach zajęcia z piłki nożnej dają łącznie około 10 % wszystkich godzin wychowania fizycznego – wyjaśniła kierownik wydziału edukacji, Zuzanna Jaskuła

- Przypominam, że dysponujemy drugim boiskiem. Co prawda nie jest ono tak duże jak to betonowe, ale jest wystarczające do wykonywania zajęć na zewnątrz; siatkówki, koszykówki, a nawet piłki nożnej w niewielkich drużynach. Boisko jest bezpieczne, wykonane z nawierzchni poliuretanowej, ogrodzone i oświetlone – mówił Sebastian Burdzy. - Nie jestem nauczycielem, ale wiem jedno z doświadczenia, będąc nauczycielem nie wpuściłbym uczniów, za których biorę odpowiedzialność, na tego typu boisko – dodał.

Na koniec, Radna Rachwalska poinformowała, że cieszy ją informacja przywrócenia betonowego boiska do stanu pierwotnego, z którego będą mogli ponownie korzystać uczniowie.

(kb) / fot. PZS nr 1, zdj. ilustracyjne





   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
Nie przegap tych artykułów.