czwartek 27.02.2020

Imieniny: Gabriela Anastazji

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Co z porzuconymi pojazdami? Straż Miejska wyjaśnia

Co z porzuconymi pojazdami? Straż Miejska wyjaśnia

23.01. 2019

Wyjaśnienie dotyczące działań Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej w sprawie porzuconych samochodów na terenie gminy Środa Śląska.

Straż Miejska prowadzi czynności związane z odholowaniem pojazdów w zakresie określonym w art.50a, ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

- Nie są to czynności, które są prowadzone w szybkim tempie, ponieważ funkcjonariuszy obowiązują działania jakie powinny być podjęte podczas wyżej wspomnianych spraw. Konieczne jest ustalenie właściciela oraz powiadomienie go o konieczności zabrania pojazdu z uwagi na jego stan techniczny – informuje Straż Miejska w Środzie Śląskiej. - Pojazdy parkujące na parkingu za domem handlowym w Środzie Śl. stoją na terenie prywatnym. Straż Miejska w pierwszej kolejności informuje zarządcę terenu o konieczności zainteresowania się, co się dzieje na jego terenie. Ten krok został wykonany przez SM już bardzo dawno, a kolejny raz informacja została przekazana w styczniu. W przypadku, gdy zarządca sam nie jest w stanie zmusić właściciela pojazdu by go usunął, a cała sytuacja wyczerpuje znamiona art. 50a Prawa o ruchu drogowym wówczas Straż Miejska, na wniosek zarządcy, podejmuje czynności zmierzające do odholowania pojazdu. Na chwilę obecną z takim wnioskiem Pani Prezes wstąpiła do Komendy Powiatowej Policji i funkcjonariusze policji prowadzą wszystkie czynności  – wyjaśniają funkcjonariusze SM.

W ubiegłym roku Straż Miejska odholowała jeden pojazd, który był zaparkowany na ul. Kościuszki w Środzie Śląskiej.

(red) / fot. czytelnik

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

taxi stas

 

zuk baner

allago reklama kino Obszar roboczy 1

handlo trans

 

hydrotech do gazety nowa reklama

0001

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

drewno kominkowe

panele 5kw

komnet internet

pelka baner

stihl

Serwis