czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Coraz bliżej otwarcia harcówki w Malczycach!

Coraz bliżej otwarcia harcówki w Malczycach!

09.03. 2019

Już wkrótce malczyccy harcerze będą mogli korzystać ze swojej nowej harcówki. A wszystko dzięki wsparciu Gminy Malczyce, przyjaznych firm, rodziców zuchów i harcerzy a także parafii i mieszkańców Malczyc, którzy uczestnicząc w kiermaszach pomogli zebrać środki na remont harcówki.

Drużyny harcerskie działają w Malczycach od wielu lat, jedna z nich, 38 DW „Paranoja” – jest aktualnie najdłużej działającą drużyną w Hufcu ZHP Środa Śląska, została powołana 4.08.1990 roku. Mimo wielu lat aktywnego działania, zuchy i harcerze z Malczyc nie mieli swojej harcówki, w której mogłyby odbywać się zbiórki drużyn.

To na szczęście już przeszłość, za zgodą i wsparciem Wójta Piotra Frankowskiego, harcówka powstanie przy Szkole Podstawowej przy ul. Dworcowej, w tzw. „małej sali gimnastycznej” oraz przyległych do niej pomieszczeniach, które ze względu na stan techniczny nie były używane od kilku lat, a teraz po gruntownym remoncie będą służyć malczyckim zuchom i harcerzom. Dużą część remontu sfinansowano ze środków z budżetu Gminy Malczyce. Wykonano ogrom pracy: usunięto stare przegniłe podłogi, położono nowe ogrzewanie podłogowe, nowe tynki, instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wymieniono okna, wydzielono toalety i aneks kuchenny.

Spory wkład w remont mają także harcerze i ich rodzice, którzy sami malują ściany oraz pozyskują dodatkowe środków na remont harcówki. Zostały zorganizowane kiermasze ciast, a także dzięki dobrej współpracy z Parafią NP NMP w Malczycach odbyły się dwa kiermasze świąteczne, z których dochód został przeznaczony na remont harcówki. Dzięki tym środkom udało się zakupić farby do ścian i sufitów, ościeżnice i drzwi wewnętrzne oraz nowe oświetlenie. Jeden z rodziców naszych zuchów zasponsorował zabezpieczenie ścian przed wilgocią – metodą iniekcji.  Firma Vibracoustic zakupiła drzwi zewnętrzne i ogrzewacz wody. Wsparcia udzieliła także firma Armacell przekazując 1500 zł, które zostaną wykorzystane na zakup paneli podłogowych.

To jeszcze nie koniec remontu, ale na resztę w tej chwili brakuje środków. Zostają do wykończenia toalety oraz podłogi, które zostaną wykonane po pozyskaniu dodatkowych środków.

Osoby, które chcą w tym pomóc, mogą wesprzeć malczyckie zuchy i harcerzy przekazując darowiznę w dowolnej kwocie na remont harcówki:

Hufiec ZHP Środa Śląska

Nr konta: 37 1090 2444 0000 0006 1800 0039

Tytułem: darowizna na harcówkę w Malczycach

W imieniu zuchów i harcerzy serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

pwd. Paulina Pochwała

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Kiedy wreszcie?? skomentował/a Burmistrz zlecił Skatepark za 99 tys.
10 maja już minął i co dalej otwarcie na sezon zimowy?
Pięknie powiedziane . Tekst też
Moim mottem życiowym jest:"Nigdy się nie poddawaj...choćbyś przegrał całkowicie-zbierz się i jeśli B...
Doris skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Piękna robota. Ciekawe czy w środku jest też miniaturka Adasia.

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…