środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

„Czym zdobyta? Krwią i blizną”

„Czym zdobyta? Krwią i blizną”

11.11. 2018

Wolność, tak często słyszymy to słowo. Słowo, którego znaczenia nie znamy. Nie mamy pojęcia czym jest wolność, a raczej czym jest jej brak.

Dlatego jej nie doceniamy, kłócimy się jako naród i budujemy coraz wyższe mury w imię nam bliskich ideologii. Nie rozmawiamy i nie budujemy więzi, stajemy się słabsi jako Państwo i samotni jako obywatele. A są w nas Polakach tak wielkie pokłady miłości do swojego kraju, że potrafimy w zjednoczeniu zmienić bieg historii.

Pod naciskiem potrafimy stać się litą skałą, o którą kruszy się każdy miecz, stać nas na ponadludzką pracę w interesie naszego Państwa. Jednocześnie potrafimy ta zawziętość, pracowitość i spryt obrócić przeciwko na samym. A przecież bycie wolnym to przywilej, który nawet dziś nie jest każdemu dany.

Jesteśmy wolni, a dzisiejszy dzień powinien nam przypominać, że ten fakt nie jest dany na zawsze. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapy świata, a Polacy przestali być obcy na własnej ziemi.

Kocham ten kraj ze wszystkimi jego wadami, często wracam do historii Dywizjonu 303, odsieczy wiedeńskiej czy „nadludzi” z Loreto, to pomaga mi zapomnieć o wadach poczuć się dumny z bycia Polakiem. A warto być dumnym ze swojego pochodzenia, to ona nas definiuje. Jesteśmy Narodem Polskim, dziś jest nasze święto! Wszystkiego dobrego z tej okazji!

(lp) fot. Wime

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

ten tekst!

This comment was minimized by the moderator on the site

Pięknie napisane,...wolność zdobyta "Krwią i blizną"...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Serwis

panele 5kw

komnet internet

zuk baner

pelka baner

 

 

drewno kominkowe

taxi stas

0001

handlo trans

hydrotech do gazety nowa reklama

allago reklama kino Obszar roboczy 1

stihl

58543632 295375021394617 475021145259638784 n