środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelniczka pyta - rzecznik Urzędu Miejskiego odpowiada

Czytelniczka pyta - rzecznik Urzędu Miejskiego odpowiada

08.10. 2018

Dzień dobry, usłyszałam, że w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej weszło w życie rozporządzenie, które za wszelką cenę ma zapełnić zielone autobusy. Mianowicie jeżeli urzędnik kupi bilet okresowy komunikacji, to może liczyć na zwrot pieniędzy w wypłacie na kwotę około dwa razy większą, niż kosztował bilet.

Proszę ustalić czy to prawda, bo jeżeli tak to wygląda na to, że po prostu Gmina kupi bilety urzędnikom i dodatkowo zapłaci im aby jeździli... Proszę również o wiadomość czy podejmiecie jakieś ruchy w tym temacie, nie wiem jak wygląda to z anonimowością, ale bardzo o nią proszę.

Czytelniczka

Od redakcji. Na Pani pytanie, na nasza prośbę, odpowiedzi udziela Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, inspektor ds. komunikacji zewnętrznej i PR:

- Od 1 października br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej obowiązuje zmieniony Regulamin Wynagradzania pracowników. Wprowadzony został do niego nowy dodatek do wynagrodzeń - za mobilność ekologiczną w zakresie transportu zbiorowego i postaw prozdrowotnych. Zakłada on dodatki dla pracowników, którzy przez co najmniej 90% liczby dni roboczych w miesiącu będą dojeżdżać do pracy rowerem lub komunikacją publiczną (bez względu na przewoźnika). Kwoty dodatków za dojazdy komunikacją publiczną wahają się od 60 do 100 zł brutto, a za dojazdy rowerem od 30 do 50 zł brutto, w zależności od pokonywanej wybranym sposobem odległości. Dodatek jest fakultatywny, nie obligatoryjny i jego otrzymanie zależy od indywidualnej decyzji każdego z pracowników UM.

Wprowadzenie ww. dodatku ma do spełnienia dwa główne cele: promocję zdrowego trybu życia oraz odciążenie strefy parkowania w rynku z samochodów, którymi dojeżdżają pracownicy UM i gminnych jednostek organizacyjnych. Ten drugi cel, czyli odciążenie strefy parkowania, wynika z uwag przedsiębiorców prowadzących działalność w średzkim rynku, zgłoszonych w UM pisemnie pod koniec maja br. Od 1 października br. Podobne dodatki wprowadzono w Sopocie i Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

(red) fot. wk

 

 
Komentarzy (20)

This comment was minimized by the moderator on the site

Można dowiedzieć się kto jest autorem tego dodatku? Ktoś musiał merytorycznie przygotować zmiany w regulaminie i ktoś musiał to wprowadzić. Chciałbym poznać autora

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie burmistrzu niech pan wkoncu zobaczy że każda sprawa dotycząca tej spółki to klapa. Może czas dać w niej pracować osobom co się na tym znają lub kazać pracownikom takim jak prezes, dyspozytor itp słuchać innych i się douczyc bo naprawdę reprezentuje narazie bardzo niski poziom. Ale może to się poprawi!

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak to jest jak prezesem komunikacji miejskiej zostaje doktor rolnictwa. W sumie na byku też się da pojechać, podobieństwo do autobusu jest.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale jaja dlatego 700 osób dziennie bo z 60 to jest urzędników. Liczby "piękne" proszę podać wozokilometry jakie przejeżdża ta komunikacja bo dobra komunikacja to taka gdzie na 1 wozokilometr przewozi się ok 5 pasażerów a słaba to taka gdzie jest 1 lub mniej. Więc prosimy o liczby dodatkowo odjalbym te bilety za które urząd płaci aby je sprzedać

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak widzę konkurenci w wyborach dwoją się i troją żeby dopiec ale jakoś im to nie wychodzi. Żadnych argumentów a sam jad. Ja uważam ze komunikacja to wielka sprawa ważna dla nas mieszkańców i zdania nie zmienię. Jest potrzebna!~!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Owszem jest potrzebna, ale można to w różny sposób zorganizować, można jakoś się dogadać, ustalić, można zatrudnić osoby co się na tym znają, można zrobić dobra komunikację która będzie ozdobą. Albo można zrobić tak jak jest czyli masę niedociągnięć, płacenie ludziom żeby jeździli i niszczenie transportu z innych gmin.

This comment was minimized by the moderator on the site

Mówcie co chcecie ale z pomysłów lorda to można zaczerpnąć inspirację do nakręcenia świetnej komedii.

This comment was minimized by the moderator on the site

Szczyt osiągnięty gmina dopłaca do komunikacji, gmina kupuje dodatkowo kupuje bilety plus gmina płaci ludziom żeby jeździli ale cel osiągnięty sredzka komunikacja osiąga zysk i płaci podatek! Proszę o informację kto przygotował taki dodatek do wypłaty. Redakcji proszę ustalić czyj to był pomysł i kto go przygotowal

This comment was minimized by the moderator on the site

To już jest szczyt wymysłów naszego włodarza! a jeśli to prawda, że zabronił pracownikom parkować autami na PŁATNYCH parkingach, za które płacą i nasyła na nich straż miejską, to już jest żenada. Nagania klientów ŚKP, żeby nie pokazać, że nie do końca jest to trafiony pomysł, a że popsuł przy okazji powiatową komunikację to już inny temat. Nie twierdzę, że jest to do końca zły pomysł, ale organizacja tego transportu, bez uzgodnień z innymi,...

To już jest szczyt wymysłów naszego włodarza! a jeśli to prawda, że zabronił pracownikom parkować autami na PŁATNYCH parkingach, za które płacą i nasyła na nich straż miejską, to już jest żenada. Nagania klientów ŚKP, żeby nie pokazać, że nie do końca jest to trafiony pomysł, a że popsuł przy okazji powiatową komunikację to już inny temat. Nie twierdzę, że jest to do końca zły pomysł, ale organizacja tego transportu, bez uzgodnień z innymi, to jest katastrofa komunikacyjna powiatu. Cóż się spodziewać, żeby to ogarnąć trzeba być dobrym gospodarzem i słuchać głosów ludzi, a w tym przypadku ani jedno...ani drugie w grę nie wchodzi.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Czyli jak ktoś kupił bilet za 110zl na 3 miesięce to dostał 3x100zl dodatku? 190zl więcej?

This comment was minimized by the moderator on the site

A za najbardziej ekologiczny sposób czyli spacer nie ma dodatków?

This comment was minimized by the moderator on the site

Szanowni Mieszkańcy!!!! Padł rekord. Nowa myśl innowacyjna!! Oczywiście warta premi. Jak nie chcą mieszkańcy jeździć to my wsiadamy. I tak finku do myćka zielonym pojedzie, po drodze zgarnie Kracińskiego i na wycieczkę dostaną. A teraz przed wyborami to tylko do Jerozolimy modlić sie o glosy.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

hydrotech do gazety nowa reklama

komnet internet

pelka baner

taxi stas

Serwis

drewno kominkowe

stihl

panele 5kw

 

0001

allago reklama kino Obszar roboczy 1

 

handlo trans

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

zuk baner