sobota 18.01.2020

Imieniny: Malgorzaty Piotra

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Czytelnik: Jest problem z przewożeniem rowerów w pociągach

Czytelnik: Jest problem z przewożeniem rowerów w pociągach

12.07. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Gdy przedstawiciele naszej władzy rozbudowują szlaki rowerowe na terenie powiatu, zachęcając tym samym do korzystania z jednośladów, Koleje Dolnośląskie "idą na przekór"?... Postanowiliśmy to wyjaśnić.

Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość od cyklisty z naszego powiatu, który pisze o problemie, który spotka go od jakiegoś czasu podczas podróży koleją lini Środa Śląska -Wrocław.

- Chciałbym poruszyć problem braku możliwości przewożenia rowerów w pociągach PKP ze Środy do Wrocławia. Po zmianie rozkładu jazdy, 10 czerwca, spośród kilkudziesięciu połączeń kolejowych Środa - Wrocław istnieje możliwość przewiezieniu roweru wyłącznie o godz. 6:34 i 22:02. Jednakże, gdy kilka dni temu chciałem zakupić bilet dla 3 rowerzystów na ten jedyny poranny kurs o 6:34 otrzymałem komunikat, że nie jest to możliwe... Dotąd nie było problemu z zakupem biletu z rowerem na każde połączenie na tej trasie... - pisze mężczyzna.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Kolei Dolnośląskich i zwróciliśmy z zapytaniem dlaczego sytuacja ta ma miejsce i kto jest odpowiedzialny za wspomnianą zmianę. Oto odpowiedź:

- Faktycznie, w systemie  poznikały oznaczenia dostępności naszych pociągów dla rowerów. Nie zamawialiśmy tego - jest to błąd po stronie operatora wyszukiwarki (zmienione zostały zasady wprowadzania danych - są importowane bezpośrednio z PKP Polskich Linii Kolejowych, jak widać bez pełnego sukcesu). Jesteśmy w trakcie ustaleń z PKP Informatyka, sądzę, że w ciągu kilku dni problem powinien zostać rozwiązany - poinformował nas Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich S.A.

Wnioskując, podróż z rowerem na trasie Środa Śląska - Wrocław odbywa się na wcześniejszych zasadach. Natomiast możliwość zakupu biletu przez stronę internetową jest chwilowa utrudniona.

(kb) fot. Wiktor Kalita

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację