środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

sobota, 14 grudzień 2019 - roland-gazeta.pl
sobota, 14 grudzień 2019 19:22

19-latek odpowie za posiadanie marihuany

Posiadał przy sobie środki odurzające, a wpadł w ręce policji podczas kontroli drogowej na terenie Środy Śląskiej.

Wczoraj otrzymaliśmy informację, że kierujący - prawdopodobnie białym samochodem osobowym, jadąc ul. Mickiewicza w Malczycach (w pobliżu komisariatu) miał rzekomo "staranować" zaparkowane na jezdni pojazdy. 

sobota, 14 grudzień 2019 18:42

Był poszukiwany - schował się w... szafie

Mężczyzna poszukiwany w związku odbyciem kary pozbawienia wolności, chcąc uniknąć odpowiedzialności, schował się przed policjantami w szafie.

Średzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do mieszkania i kradzieży blisko 13 tysięcy złotych na szkodę dwóch osób. Mężczyźni w wieku 30 i 34 lat trafili do policyjnego aresztu.

sobota, 14 grudzień 2019 17:29

Zaułek Bożonarodzeniowy w średzkim muzeum

Coroczną tradycją rozpoczynającą przegotowania do świąt jest organizowany na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej Zaułek Bożonarodzeniowy. Pośrodku dziedzińca, przy blasku ognia, można było się ogrzać i skosztować pysznych lokalnych potraw.

Przedmiotem zadania jest budowa drogi gminnej 3KDD na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (podstrefa Środa Śląska, miejscowość Święte) o długości 450m, szerokości 7m, o konstrukcji KR-3 wraz z odwodnieniem, zlokalizowanej między zakładami Basf i Xeos.

Gminny Turniej Tenisa Stołowego odbywa się już od dwudziestu lat, dziś po raz kolejny zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w rozgrywkach.

sobota, 14 grudzień 2019 14:11

Wspólne kolędowanie w średzkim Domu Kultury

Inicjatorem kolejnego wspólnego kolędowania w Domu Kultury był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Środzie Śląskiej, który zadbał o magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

sobota, 14 grudzień 2019 13:12

Mikołajki w Urzędzie Gminy Malczyce

W poniedziałek 9 grudnia najmłodszych mieszkańców gminy odwiedził św. Mikołaj. Spotkanie z wyczekiwanym przez dzieci gościem odbyło się po raz piąty w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Malczyce.

sobota, 14 grudzień 2019 11:39

Rajd Barbórka we flashu średzian

„Kajto” poprawił rekord, który należał do Tomasza Kuchara. Trzykrotny mistrz Europy wygrał prestiżowy Rajd Barbórka po raz siódmy z rzędu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wygrali w Warszawie 57. Rajd Barbórka.