Wydrukuj tę stronę
Do poszkodowanego wezwano strażaków i pogotowie lotnicze

Do poszkodowanego wezwano strażaków i pogotowie lotnicze

29.01. 2019

Wczoraj strażacy z powiatu średzkiego otrzymali wezwania między innymi do pożaru sadzy, poszkodowanego mężczyzny i kolizji drogowych...

 

 

Pożar sadzy w kominie

28 stycznia br. o godzinie 13:20  dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został poinformowany o pożarze sadzy w kominie w domu wielorodzinnym w miejscowości Mazurowice.

- W jednym z domów przy ulicy Spółdzielczej zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów na zawartość tlenku węgla w mieszkaniach oraz wysokości temperatury w kominie, ugaszeniu sadzy poprzez wsypanie piasku i strąceniu jej pozostałości - wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Poszkodowany mężczyzna

Około godziny 13:25 w miejscowości Brzezinka Średzka przy ul. Kościelnej poszkodowany został mężczyzna.

- Podczas wykonywania prac rozbiórkowych budynku mężczyzna został uderzony w głowę. Na miejsce wysłano strażaków, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczali miejsce lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje rzecznik KP PSP.

Samochód wpadł do rowu

Przed godziną 13:00 na drodze pomiędzy miejscowościami Błonie – Miękinia  samochód dostawczy wpadł do przydrożnego rowu.

- Po przyjeździe na miejsce jednostek ratowniczo – gaśniczych zgłoszenie potwierdzono. W rowie znajdował się samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter. W środku znajdowała się osoba z raną ciętą głowy - wyjaśnia D. Domaradzki. -  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania  LPR – dodaje.

Kolizja na DK9

Około godziny 06:30 na Drodze Krajowej nr 94 doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

- W miejscowości Źródła doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Kierujący opuścili pojazdy samodzielnie. Starty związane z uszkodzeniem pojazdów oszacowano około 8.000 złotych ­ - wyjaśnia rzecznik prasowy.

(kb) / fot. Wikipedia / Lukas skywalker