niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
„Dobry start” - gdzie i kiedy złożyć wniosek?

„Dobry start” - gdzie i kiedy złożyć wniosek?

18.06. 2018

Na początku czerwca został podpisany rządowy program „Dobry start” (Dz.U. z 2018 r. poz. 1061). Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej informuje kto i na jakich zasadach może się starać o to nowe świadczenie.

 

 

 

 

Dla kogo wsparcie?
Świadczenie „Dobry Start” w kwocie 300 zł. przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia.
Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.
Ważne: Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Jak dostać świadczenie „Dobry Start”?
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka.

Gdzie złożyć wniosek?
Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej w komórce realizującej obecnie świadczenie wychowawcze i rodzinne.

Kiedy złożyć wniosek?
Wniosek będzie można składać:
– od 1 lipca 2018 r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną,
– od 1 sierpnia 2018 r. również drogą tradycyjną (papierową).
Ważne! Wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej – nie będą wydawane decyzje administracyjne – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń. Świadczenie „Dobry Start” jest zwolnione od podatku, nie podlega egzekucji oraz nie wlicza się do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Dobry start” można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej:
– pok. nr 3,4, pod nr tel. 71 39 60 789,781,782
– e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
– www: gops.srodaslaska.pl

(gops) fot. mpr

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację