Wydrukuj tę stronę
Domki dla wolno żyjących kotów w Malczycach

Domki dla wolno żyjących kotów w Malczycach

22.02. 2019

W związku z wieloma zgłoszeniami w sprawie dziko żyjących kotów, które zamieszkują klatki schodowe w domach wielorodzinnych, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, po konsultacji z Fundacją Kocie Życie zadecydował o utworzeniu miejsca, gdzie wolno żyjące czworonogi będą miały schronienie oraz nie będą narażone na nietolerancję innych mieszkańców.

Kocie domki zostały ustawione na działce przy przejściu między ul. Dworcową, a ul. Klonową w miejscowości Malczyce. Przeznaczony do tego teren został ogrodzony, aby do jego środka nie mogły przedostać się psy.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł zaledwie 450 zł. Inicjatywa została wsparta przez Pana Pawła Stachowicza oraz Malczyckie Usługi Komunalne Sp. z o.o., którym dziękujemy za zaangażowanie w przedsięwzięcie. Całość prac wykonali pracownicy Urzędu Gminy Malczyce. Prosimy mieszkańców, aby wspomagali wolno żyjące koty poprzez ich dokarmianie w wyznaczonym do tego miejscu oraz w miarę możliwości pilnowali porządku w kocich domkach.

Pamiętajmy, że schroniska nie przyjmują kotów wolno żyjących. Zamknięcie i pozbawienie ich wolności jest równoznaczne ze skazaniem ich na cierpienie, dlatego też zadbajmy o nie, a dodatkowo wyzbędziemy się myszy i innych gryzoni. Kolejną korzyścią przedsięwzięcia, jest większa możliwość wyłapywania czworonogów, by poddawać je sterylizacji oraz cyklicznemu odrobaczaniu.

(gmal)