czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dożynki gminne w Kulinie (fotoreportaż)

Dożynki gminne w Kulinie (fotoreportaż)

21.08. 2018

Jak każde święto dożynkowe, także i gminy Środa Śląska rozpoczęto mszą świętą, która odbyła się tym razem w kościele w Kulinie.

Następnie korowód przeszedł na miejscowe boisko, gdzie uroczyście otwarto gminne Święto Plonów i tradycyjnie dzielono się chlebem. Później kapela ludowa „Kulinianie” rozpoczęła obrzęd dożynkowy.

W międzyczasie przedstawiono wyniki konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. I miejsce przypadło miejscowości Chwalimierz, II natomiast należało do Rakoszyc.  Z kolei III przyznano miejscowości Kryniczno. W tym miejscu gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom kreatywności oraz ogromnego zaangażowania podczas prac związanych z dożynkowymi „cudami”.

Później przyszedł czas na Galę Disco Polo. Po jakimś czasie na scenie pojawił się wyczekiwany przez liczną grupę zespół „Piękni i Młodzi”, który swoimi hitami rozpalił całą publiczność.

W przerwie gali, burmistrz Środy  Śląskiej Adam Ruciński, wręczył nagrody za Najpiękniejsze Stoisko Wiejskie. III miejsce ex aequo otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich Michałów oraz Przedmoście. II zaszczytnym miejscem cieszyły się gospodynie z Wrocisławic. I miejsce natomiast, zdaniem jury,  należało się Stowarzyszeniu „Mój Szczepanów”. Serdecznie Gratulujemy! Jednocześnie musimy przyznać, że na każdym stoisku czekała na nas pyszna niespodzianka.

Wkrótce potem chłopaki z zespołu „Skaner” przenieśli wszystkich na ciepłą plażę do Kołobrzegu i  "pyszne lody na patyku".  W kolejnych wieczornych koncertach na scenie można było usłyszeć zespół „Sunset”, a tuż po nim „Crump”. 

Zabawę taneczną do późnych godzin poprowadziła firma „LiveAudio”.

(kb) fot. kb

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Było wesoło i miło ale się skończyło :lol: Mam nadzieję że podobnych imprez będzie do końca roku jeszcze wiele. Podejrzewam że teraz przed wyborami będzie się dużo działo bo władza będzie się chciała przypodobać wyborcom

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…