Drogie palenie, interwencja na fermie i opalanie kabli (raport SM)

Drogie palenie, interwencja na fermie i opalanie kabli (raport SM)

25.02. 2019

15 lutego, w godzinach wieczornych, patrol Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej udał się do sołectwa Proszków w związku ze głoszeniem dotyczącym uciążliwego dymu wydobywającego się z komina fermy drobiu.

Zdaniem zgłaszającego "śmierdzący" dym miał świadczyć o spaniu piór padłych kurcząt.

- Przeprowadzona w obecności kierownika zakładu kontrola pieca, nie potwierdziła zgłoszenia dotyczącego spalania piór, natomiast wykazała prawidłowe spalanie węgla i drewna - informują strażnicy miejscy.

Drogie palenie

W zeszłym tygodniu, trzej młodzi ludzie palący papierosy na rynku dolnym (objętym monitoringiem), byli tak bardzo pochłonięci rozmową, że zapomnieli o konieczności wyrzucenia niedopałka do kubła, który znajdował się w odległości 5 metrów od nich.

 - Za to wykroczenie zostaną ukarani mandatem - twierdzą strażnicy. - Osoby postępujące w ten sposób, mogą zostać ukarane mandatem karnym w wysokości do 500 złotych - podkreślają.

Miedź, albo nie miedź? Oto jest pytanie?

18 lutego, w godzinach popołudniowych, straż miejska podjęła interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wypalania materiałów oraz kabli elektrycznych na terenie prywatnej posesji w miejscowości Szczepanów.

- W palenisku i tuż obok były kable miedziane, które częściowo były już wypalone. Sprawcę ukarano mandatem karnym z art. 191 ustawy o odpadach  - wyjaśniają funkcjonariusze SM.

(kb) / fot. sm

IMG 03171

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację