czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dzieci z gminy Udanin wróciły z kolonii

Dzieci z gminy Udanin wróciły z kolonii

20.07. 2018

Dla dziesięcioro uczniów z terenu gminy Udanin lipiec mijał na kolonii profilaktycznej, podczas której promowano zdrowy styl życia w miejscowości Ostrowo (woj. pomorskie).

- Dzieci podczas pobytu w dniach od 3 lipca do 12 lipca zwiedziły Stare Miasto, Kościół Mariacki, Długi targ i Fontannę Neptuna w Gdańsku, Statek Muzeum Dar Pomorza w Gdyni i Katedrę Oliwską, Park Oliwski i Palmiarnię w trakcie wizyty na Westerplatte, Oliwa. Grupa zwiedziła także Jastrzębią Górę, gdzie mogła spacerować Promenadą Światowida oraz zobaczyć wspaniałe wybrzeże klifowe. Wycieczka do Władysławowa to wizyta w Parku edukacyjnym „Ocean Park” jak również zwiedzanie Domku do góry nogami. Atrakcji nie brakowało również w Cetniewie gdzie grupa z zainteresowaniem przeszła Aleją Gwiazd Sportu. Kolejnymi punktami podróży był Półwysep Helski, Zatoka Pucka oraz Rozewie - informuje Urząd Gminy Udanin.

Dzieci z gminy Udanin miały szansę na integrację z innymi dziećmi z różnych gmin, które również uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych. Wspólnie organizowali ognisko, podchody, chrzest kolonijny, wybory Miss i Mistera kolonii oraz wieczorne dyskoteki. Uczestnicy oczywiście mieli czas na plażowanie, opalanie się i kąpiele w Bałtyku, ale nie zabrakło również wielu atrakcji takich jak konkursy czy zawody sportowe.

- Podczas kolonii dzieci przebywały pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawczej, mając zapewnione komfortowe warunki lokalowe, smaczne posiłki oraz opiekę medyczną. Nie bez znaczenia był również transport na wypoczynek i z powrotem w dogodnych warunkach. Wszyscy wypoczęci, z nowymi doświadczeniami i znajomościami wrócili z uśmiechami do domów i mogą cieszyć się dalszą częścią wakacji - czytamy w informacji UG Udanin.

Dzięki wieloletniej współpracy gminy Udanin z firmą Lutur z Lublina, co roku dzieci mają możliwość wyjazdu na kolonie. Koszt wypoczynku to 9 490 zł, a wyjazd został zrealizowany w ramach Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r.

- Jak co roku staramy się zapewnić udział dzieci i młodzieży w wypoczynku letnim. Nie inaczej było i tym razem. Cieszę się, że dzieci mogły przeżyć ten 10-dniowy czas z dala od problemów dnia codziennego - podkreśla wójt gminy Udanin. Teresa Olkiewicz.

(ws) fot. zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…