środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Przedszkolaki dużo wiedzą o bezpieczeństwie

Przedszkolaki dużo wiedzą o bezpieczeństwie

12.06. 2019

Konkurs pn. „Bezpieczny Przedszkolak”, organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej, ma na celu kształtowanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania oraz kształcenie podstaw odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe zasady przechodzenia przez ulicę, zagrożeń płynących ze świata ludzi, roślin oraz zwierząt. Poznają zasady bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą. Uczą się, że należy unikać miejsc i zachowań niebezpiecznych, rozwijają umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożeń i zwracania się o pomoc.

6 czerwca w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się druga edycja konkursu. Każde z przedszkoli: Przedszkole Publiczne nr 1, Przedszkole Publiczne nr 3, Przedszkole Publiczne w Ciechowie, Przedszkole Publiczne w Szczepanowie, Niepubliczne Przedszkole Entliczek, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, wyłoniło trójkę reprezentantów, którzy zmagali się z zadaniami.

Siostra Małgorzata Pieprzyk rozpoczęła konkurs cytatem z twórczości Janusza Korczaka, wyjaśniając jak trudną i odpowiedzialną pracą jest wychowanie dziecka. – Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli...

W jury, które nie miało trudnej pracy, ponieważ odpowiedzi uczestników były prawidłowe i dokładnie sprecyzowane, zasiedli: pracownica Urzędu Miejskiego Bożena Lenartowicz, radny Paweł Rosenbeiger, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji Marta Stefanowska, komendant Straży Miejskiej Gustaw Dobosz oraz dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztof Peryga. Siostra Małgorzata podziękowała dyrektorowi za pozytywne przyjęcie inicjatywy organizowania konkursu oraz natychmiastową pomoc i życzliwość, po czym ogłosiła rozpoczęcie konkursu.

Pierwszym zadaniem były zagadki przygotowane przez asp. szt. Martę Stefnowską. Następną konkurencją było rozpoznawanie znaków drogowych oraz przypisanie odpowiednich numerów alarmowych do danej ilustracji. Najtrudniejszą kategorią był quiz prowadzony przez siostrę Małgorzatę, dotyczący cyberprzemocy.

Kiedy jednak jury podliczało punkty, uczestnicy wspólnie z funkcjonariuszem policji udali się na parking, gdzie do ich dyspozycji był radiowóz. Możliwość siedzenia za kierownicą pojazdu, włączanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, sprawiły dzieciakom ogromną radość. 

Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że wszyscy uczestnicy spisali się na medal, otrzymując dyplomy oraz nagrody, a ich wspólny udział w wydarzeniu uwieczniony został na zdjęciu z opiekunkami, jury i Komisarzem Lwem.

Konkurs odbył się po patronatem burmistrza  Środy Śląskiej Adama Rucińskiego.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

W konkursie udział wzięły również dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

taxi stas

Serwis

0001

drewno kominkowe

pelka baner

zuk baner

komnet internet

 

handlo trans

stihl

 

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

panele 5kw

hydrotech do gazety nowa reklama

allago reklama kino Obszar roboczy 1