niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
"Dziękuję za pomoc w walce z chorobą mojej córki!"

"Dziękuję za pomoc w walce z chorobą mojej córki!"

07.11. 2018

Karolina Soboniak z Lipnicy w gminie Środa Śląska, to podopieczna fundacji Pomoc Chorym Dzieciom LIVER. Ponad rok temu, dokładnie 30 lipca 2017 r. otrzymała nową wątrobę. Odtąd każdego dnia przyjmuje kilkanaście różnych lekarstw.

- Leki immunosupresyjne minimalizują ryzyko odrzucenia przeszczepionej wątroby. Karolinka dodatkowo choruje na niedokrwistość, ma wadę wzroku oraz celiakię, a dieta bezglutenowa jest bardzo droga. Dlatego też każdy 1% przekazany na subkonto LIVER córki, jest dla nas naprawdę pomocny. Z tego miejsca chciałam serdecznie wszystkim podziękować za 1% przekazany właśnie dla  niej – dziękuje mama dziewczynki, Pani Agnieszka Soboniak.

Zdaniem matki 1% darowany jest w dużym stopniu przez mieszkańców powiatu średzkiego, w przekazach często pojawia się Urząd Skarbowy w Środzie Śląskiej oraz m.in. takie miejscowości jak Legnica, Lubin, Warszawa, Biała Podlaska i inne dalsze miasta.

Problemy ze zdrowiem się nie kończą

Karolka jest już rok po przeszczepie wątroby, ale kłopoty ze zdrowiem się nie kończą. Przeszła porażenie nerwu twarzowego, omdlenie z utratą przytomności, na skutek czego doznała wstrząśnienia mózgu i pękniecie kości czaszki.

- Organizm mojej córki jest naprawdę osłabiony. Operacja i inne zabiegi, to wszystko wiąże się z kosztami wyjazdów do lekarzy, na płatne badania i rehabilitacje. Córka przyjmuje leki immunosupresyjne zapobiegające odrzucaniu przeszczepionego organu, które będzie brała do końca życia. Badanie poziomu leku immunosupresyjnego, które kosztuje 110 złotych, nie jest refundowane i należy je wykonywać we Wrocławiu. Moja córka w ostatnim czasie musiała powtórzyć to badanie trzykrotnie – tłumaczy mama.

Wczoraj mama z córką wyjechały po raz kolejny do Warszawy, gdzie w Centrum Zdrowia Dziecka  Karolinkę czeka  zabieg korekty zeza.

- Prawie codziennie „odwiedzamy” przychodnie i szpitale. Moja córka ostatnio miała badanie EEG głowy we śnie. Jesteśmy już zmęczone ciągłą jazdą. Karolina powoli zaczyna się poddawać, jednak to  wsparcie, które dla nas wiele znaczy, dobre słowa ludzi i "trzymane kciuki" pozwalają nam walczyć  – wyjaśnia mama, która za naszym pośrednictwem jeszcze raz dziękuje wszystkim osobom, które pomagają w ciągłej walce o zdrowie jej córki.

Dziewczynce i jej mamie życzymy dużo siły i wytrwałości. Karolince przede wszystkim dużo zdrowia oraz możliwości spędzania jak największej ilości czasu w domu z bliskimi i koleżankami.

(kb)

Każdy kto zechce wspomóc Karolinę, może przekazać 1 % swojego podatku.

POMOCY MOŻNA UDZIELIĆ TAKŻE POPRZEZ KONTO STOWARZYSZENIA LIVER, KTÓREGO KAROLINA JEST PODOPIECZNĄ

Tytuł wpłaty:

Darowizna na rzecz: Soboniak Karolina

Numer konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

tvi003

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

to jakby dwie Polski - jedna to ta w TVP gdzie politycy rządzący mówią jak u nas jest dobrze, kraj się rozwija, wzrost gospodarczy zachwyca - druga, w której co drugi wpis na stronie to prośba o pomoc, bo NFZ nie refunduje.... bo nikt prócz ludzi dobrej woli nie pomoże. O co tutaj chodzi ??

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację