wtorek 21.01.2020

Imieniny: Agnieszki Jaroslawa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Eko plac zabaw w Świętem

Eko plac zabaw w Świętem

08.11. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Po raz kolejny zmodernizowano miejsce, gdzie można spędzić czas wspólnie z dziećmi. 19 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw w miejscowości Święte.

Inwestycja stała się faktem przy udziale środków zewnętrznych pozyskanych przez Gminę. Dostawiono nowe drewniane elementy, w tym dwie tablice edukacyjne, z których jedna zaznajamia nas z rodzajami drzew, natomiast druga przedstawia wzory śladów zwierząt leśnych. Powstała także tablica dydaktyczna, która informuje o florze i faunie Krainy Łęgów Odrzańskich.

W skład całego przedsięwzięcia wchodzi m.in. zagospodarowanie części pobliskiej działki, demontaż niektórych istniejących urządzeń, odrestaurowanie zachowanych pozostałości, dostarczenie i montaż nowych elementów zabawowych tj. zestaw „Fabryka piasku” ze zjeżdżalnią, bujaki, mini ścianka wspinaczkowa, pieńki drzew służące do siedzenia oraz wspomniane już tablice edukacyjne. Wykonano również nawierzchnię żwirową i piaskową, ogrodzenie i utwardzono powierzchnię terenu.

Dowodem na „eko podejście” do inwestycji był fakt, iż drzewa zlokalizowane w pobliżu prowadzenia prac były pod szczególną ochroną.

(um) fot. ug

placświętem s 400x300

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację