wtorek 21.01.2020

Imieniny: Agnieszki Jaroslawa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Farsa, a nie konkurs…

Farsa, a nie konkurs…

20.07. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Dzisiaj tj. 20 lipca 2018 roku odbyło się trzecie posiedzenie komisji konkursowej dotyczące wyłonienia kierownika SP ZOZ Malczyce.

Na wcześniejszych spotkaniach, komisja przyjęła regulamin oraz dokonała otwarcia i oceny dokumentów aplikacyjnych. Dzisiejsze posiedzenie miało być końcowym etapem rekrutacji polegającym na rozmowach z kandydatami.

W skład komisji konkursowej SP ZOZ wchodzą : Jadwiga Forenc – przewodnicząca oraz członkowie Piotr Frankowski, Jolanta Klimkiewicz, Krzysztof Gerc, Marcin Popiuk, Agnieszka Bacińska oraz Anna Świercz.

Przypomnę, że nasz ośrodek pozostaje bez kierownictwa od kwietnia 2018 roku, po zwolnieniu
w kontrowersyjnych okolicznościach obecnej kierownik pani Moniki Lejczak i jej zastępcy pana Krzysztofa Gerca. Decyzja była podyktowana m.in. odmową wypełniania obowiązków służbowych,  co w konsekwencji spotkało się ze złożeniem przez moją osobę wniosku na prokuraturę  oraz wszczęcie postępowania w sprawie działania na szkodę ośrodka przez byłe kierownictwo.

Jak wcześniej już sygnalizowałem, sam fakt zgłoszenia przez przewodniczącą Klubu Razem Dla Gminy Malczyce  panią Leokadię Gancarz do komisji konkursowej pana Krzysztofa Gerca wskazuje na  intencje niekoniecznie służące interesom i dobru pacjentów SPZOZ. Dodatkowo brak uczestnictwa pana Krzysztofa Gerca na dzisiejszym posiedzeniu, którego nieobecność wytłumaczyła pani przewodnicząca komisji Jadwiga Forenc, przekazując, że doktor poczuł się urażony po sytuacji jaka miała miejsce na wcześniejszym posiedzeniu, na którym oceniano dokumenty aplikacyjne kandydatów. Mecenas, która również w nim uczestniczyła, zapytała pana Krzysztofa Gerca podczas swobodnej rozmowy przed wszczęciem obrad, czy przybył na posiedzenie komisji taksówką, pytanie kierowała ze względu na krążące plotki o odebraniu panu Gercowi prawa jazdy.

Tłumaczenie nieobecnego członka komisji w taki sposób przez samą przewodniczącą, która przyjęła tego rodzaju tłumaczenia oraz podejście do sprawy, stawia zarówno pana Krzysztofa Gerca jak i panią Jadwigę Forenc w wątpliwym świetle.

Od kwietnia, przeprowadzając wiele dyskusji i wyjaśnień mieliśmy dotrzeć do końcowego etapu rekrutacji, która dzisiaj nie odbyła się w pełnym składzie komisji. Zaskoczeniem dla większej części członków obecnych w posiedzeniu była też decyzja i oświadczenie pani przewodniczącej komisji Jadwigi Forenc, iż jako wójt gminy Malczyce nie mogę brać udziału w  tych obradach, bo zachodzi, tu cytat pani przewodniczącej: „interes prawny lub faktyczny” wskazujący na brak bezstronności mojej oceny względem kandydatów. Szokujące było, iż pani przewodnicząca Jadwiga Forenc powoływała się na okoliczności znane jej już na poprzednim posiedzeniu komisji jako na zupełną nowość, a także, że wcześniej nie reagowała na wszystkie argumenty proceduralne, które także już przedyskutowaliśmy na poprzednich spotkaniach.

Zgodnie z regulaminem jaki zatwierdziła wcześniej komisja i wystawioną opinią radcy prawnego, nie zachodzą żadne wskazane procedurą okoliczności, stawiające wójta gminy w sytuacji przymusowej lub w innej zależności,  które wymuszałaby na mnie określone decyzje i przez to nie pozwalające mi na zasiadanie w komisji. Skoro wójt gminy nie może w niej zasiadać to co robi w tej komisji pan Krzysztof Gerc, z którym Gmina Malczyce ma spór i który jest także świadkiem w sprawie sądowej przeciwko nam. Po drugie – przewodniczący komisji konkursowej nie ma uprawnień do podważania prawomocnych Uchwał Rady Gminy. Niestety merytoryczne argumenty nie docierało do przewodniczącej komisji pani Jadwigi Forenc, która ostentacyjnie powstała razem z innym członkiem komisji panią Jolantą Klimkiewicz opuszczając salę, w której miały odbyć się  przesłuchania kandydatów.

Dla wójta gminy Malczyce, osoby odpowiedzialnej za los mieszkańców i pacjentów naszej gminy sprawą priorytetową było powołanie po i tak  burzliwych perypetiach kierownika przychodni. To zachowanie oceniam jako wysoce nieodpowiedzialne, niekonstruktywne i niczemu nie służące. W ten sposób chciano sparaliżować proces wyłonienia kierownika i pozostawić  powtórnie na miesiące naszą placówkę bez odpowiedniego zarządzania, co w konsekwencji może doprowadzić do tragicznych w skutkach efektów.

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

 

 
Komentarzy (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

za przeroszeniem mam gdzieś panią radną i wszystkich włodarzy- chce dobrej służby zdrowia i oczekuje ze tak będzie . dziękuje

This comment was minimized by the moderator on the site

po co te przepychanki ludzie , tylko się ośmieszacie a my wyborcy się przyglądamy

This comment was minimized by the moderator on the site

panie wójcie, kto wyraził zgodę na kolejny artykul napisany rzecz jasna przez Pana jako atak na osoby, które się panu sprzeciwily, i dlaczego po raz kolejny w ten sposob zalatwia pan sprawę? kiedy cos jest nie po pana mysli, oraz swiadczyc by moglo o pana interesach niecnych - atakuje pan inne osoby - i odwraca kota ogonem? ludzie maja oczy, niech pan nie robi z innych baranow.

This comment was minimized by the moderator on the site

kiedy to się skończy przecież temat nudny sie staje od miesiecy wałkowany

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Wójcie proszę zrobić już z tym wszystkim porządek. My mieszkańcy i pacjencji SPZOZ Malczyce domagamy się, aby Wójt Gminy Malczyce wybrał kierownika i zapewnił bezpieczenstwo placowki oraz jej stabilizacje.

This comment was minimized by the moderator on the site

A kto zapłacił za ten nędzny artykuł? Nie ma zgody na płacenie za kampanie wójta pieniędzmi mieszkańców!

This comment was minimized by the moderator on the site

a kiedyś te przepychanki się zakończą w końcu czy już polityka całkiem miesza w głowach przed wyborami

This comment was minimized by the moderator on the site

Farsa, a nie wójt!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację