niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
Festyn i imieniny parafii w Wilkszynie

Festyn i imieniny parafii w Wilkszynie

06.08. 2018

Na tej imprezie było wszystko, co mogło wynagrodzić trud organizacyjny - wspaniała słoneczna pogoda i duża frekwencja.

Tegoroczne Wawrzynki zorganizowane 5 sierpnia w Wilkszynie rozpoczęły się w samo południe mszą św. odpustową ku czci św. Wawrzyńca.

Później wszyscy udali się na plac przy plebanii, gdzie uroczyście otworzono festyn parafialny zorganizowany przez wójta gminy Miękinia, proboszcza parafii wraz z Akcją Katolicką i Radą Parafialną parafii pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie. 

Na uczestników czekało sporo atrakcji. Panie animatorki przygotowały dla najmłodszych wiele pomysłowych zabaw. Były ogromne bańki mydlane, możliwość zabawy "w wędkarzy". Odbył się także konkurs plastyczny pt. "Moje wakacje" oraz gry i zabawy grupowe. 

Dla fanów sportu przygotowano rozgrywki piłki nożnej, a na boisku do siatkówki rozgrywane były mecze o Puchar Wójta Gminy Miękinia. 

Dzieci figlowały na dmuchanych zamkach, które dzięki swojej różnorodności pozwoliły na zabawy także najmłodszym. Nieco bardziej odważni mieli okazję zobaczyć Wilkszyn z góry, dzięki trampolinie, na której jedni raczej spokojnie unosili się nad ziemią, a inni fikali koziołki w każdy możliwy sposób. Z kolei dla miłośników sportów wyczynowych Ochotnicza Straż Pożarna rozstawiła ściankę wspinaczkową.

Po wysiłku, każdy miał okazję na regenerację. Na smakoszy czekały pyszności z grilla oraz swojskie frykasy. Łasuchy zajadały się ciastami. Najmłodsi ustawiali się do kolejki po popcorn i watę cukrową. Oczywiście budka z lodami też nie mogła narzekać na brak klientów. 

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa oraz fotobudka. Miłośnicy fotografii mieli okazję poddać się sesji zdjęciowej w nietypowych strojach. 

Na scenie pojawiły się zespoły ludowe, które wprowadziły biesiadny klimat imprezy, zachęcając do "polskiej biesiady", w ramach której odbył się Konkurs Wiedzy o Ojczyźnie pn. "100-lecie niepodległości". 

Po rozdaniu atrakcyjnych nagród konkursowych, odbyła się wieczorna zabawa taneczna. 

(kb) fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację