środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Figura św. Jana Nepomucena do renowacji

Figura św. Jana Nepomucena do renowacji

13.07. 2018

11 lipca burmistrz Adama Ruciński podpisał umowę z Pracownią Konserwatorską Restoart Piotr Wanat z Wrocławia na renowację figury św. Jana Nepomucena przy wieży kościoła św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

 

Na ten cel gmina Środa Śląska pozyskała środki UE w kwocie ponad 72 tys. zł.

O renowację figury gmina Środa Śląska zabiegała od wielu lat. Zabiegało też o nią Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej, którego prezes Grzegorz Borowski był również obecny w trakcie podpisania umowy. W końcu po prawie 10 latach starań udało się, dzięki pozyskaniu środków unijnych w ramach PROW przyznanych przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

Prace konserwatorskie obejmą renowację i konserwację zabytkowej figury św. Jana Nepomucena oraz przy elementach kamiennych postumentu i stopni kamiennych pomnika. Przeprowadzone zostaną również prace konserwatorskie przy murze dzwonnicy.

Wartość kontraktu na renowację średzkiej figury to 114.759 zł. Termin zakończenia zadania ustalono do 30 października br.

Figura św. Jana, to ważny punkt turystyczny na mapie regionu Krainy Łęgów Odrzańskich. Odnowiony Św. Jan Nepomucen ucieszy nie tylko mieszkańców, ale też turystów i wszystkich miłośników rewitalizacji rynku w Środzie Śląskiej.

(um) fot. wk

nepomucen

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację