sobota 18.01.2020

Imieniny: Malgorzaty Piotra

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Forum przedsiębiorców gminy Miękinia

Forum przedsiębiorców gminy Miękinia

18.01. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Prawie 40 przedsiębiorców działających na terenie gminy Miękinia wzięło udział w forum zorganizowanym 16 stycznia br. z inicjatywy wójta Jana Mariana Grzegorczyna.

Podczas spotkania zaprezentowano m.in. procedurę planistyczną oraz realizację unijnego projektu „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia”, a także podstawowe informacje w zakresie wsparcia nowych inwestycji regulowanych ustawą z dnia 10 maja 2018 r.

Forum przedsiębiorców było okazją do poznania się przedsiębiorców z terenu gminy Miękinia, ale przede wszystkim do przedstawienia problemów, z którym borykają się w swojej działalności biznesowej. Przedsiębiorcy zwrócili uwagę na konieczność przebudowy skrzyżowań z DK 94 w miejscowości Błonie i Krępice, aby zapewnić niezbędny poziom bezpieczeństwa i dostępność do działających w ich obrębie firm, zwłaszcza samochodom ciężarowym. Wskazano również na potrzebę podjęcia współpracy samorządu i biznesu w zakresie inicjatyw wspomagających kształcenie zawodowe oraz podnoszenie kwalifikacji i znajomości języków obcych dzieci i młodzieży.

- Cieszymy się, że nasze I Forum dla przedsiębiorców spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i dziękuję wszystkim uczestnikom za nowe pomysły i inspiracje. Razem możemy zrobić wiele dobrego – przyznaje wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

Zarówno przedstawiciele samorządu, jak i przedsiębiorcy zgodnie uznali, że forum to doskonała forma wymiany doświadczeń i nawiązania ściślejszej współpracy. Wyrazili jednocześnie gotowość do organizacji kolejnych tego typu spotkań.

(gm) / fot. ug

plansza

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację