środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Gmina Malczyce chce powołać Spółdzielnię Socjalną

Gmina Malczyce chce powołać Spółdzielnię Socjalną

25.09. 2019

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób wykluczonych społecznie oraz  integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych społeczną marginalizacją, gmina Malczyce podejmuje kroki powołania Spółdzielni Socjalnej.

Spółdzielnie socjalne są formą przedsiębiorczości nie nastawioną na osiąganie zysku, realizującą idee ekonomii społecznej. Planuje się, aby głównym obszarem działalności malczyckiej spółdzielni socjalnej były usługi komunalne na terenie gminy Malczyce i wąski zakres prac biurowych: utrzymanie czystości i porządku, dbanie o zieleń i inne usługi o charakterze porządkowym. Gmina Malczyce będzie głównym zleceniodawcą spółdzielni.

Ideą utworzenia spółdzielni jest zaangażowanie i stworzenie miejsc pracy dla osób bezrobotnych, z niepełnosprawnościami, zagrożonych wykluczeniem społecznym lub wykluczonych społecznie, mających, z różnych przyczyn, trudności w odnalezieniu się na rynku pracy.

Zapraszamy osoby chętne do współpracy do składania swoich ofert wraz z opisem własnego profilu i danymi kontaktowymi w sekretariacie Urzędu Gminy Malczyce ul. Traugutta 15 Malczyce do dnia 9 października 2019 r.

Profil kandydata w naborze pracowników do spółdzielni socjalnejwięcej załącznik

Gmina Malczyce

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację