poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Gmina Środa Śląska uhonorowana nagrodą Orła Polskiego Samorządu

Gmina Środa Śląska uhonorowana nagrodą Orła Polskiego Samorządu

19.06. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

14 czerwca w Warszawie odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP". Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz rządowych, samorządowych oraz przedsiębiorców z wielu branż, którzy swoimi dokonaniami i osiągnięciami wpłynęli na pozycję polskiej gospodarki na świecie oraz, jak w przypadku miast i gmin, wyznaczają poziom i standardy instytucji publicznych w Polsce.

"Rok 2019 jest wyjątkowy - obchodzimy 30 lat wolności oraz 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Nie byłoby rozwoju gospodarczego Polski, gdyby nie przedsiębiorcy i samorządowcy, dlatego też w czerwcu uczcimy ten wspaniały jubileusz Wielką Galę "30 lat Wolności RP" i uhonorujemy działania najlepszych" mówił tuż przed Galą Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl

Gmina Środa Śląska to jedna z kilkunastu miast i gmin  w Polsce, która została nagrodzona tytułem i statuetką Orła Polskiego Samorządu w kategorii Gmina 30-lecia Wolności RP. Ocenie Kapituły Plebiscytu podlegał całokształt działalności samorządu za poprzednich 30-lat, w tym ostatnie 2-3 lata, za które Gmina Środa Śląska została bardzo wysoko oceniona i uhonorowana statuetką Orła Samorządu oraz tym szczególnym tytułem – Gmina 30-lecia Wolności RP.

- To wyróżnienie to nasz wspólny sukces, na który złożyło się wiele działań i osiągnięć wielu kadencji władz Miasta i Gminy Środa Śląska od 1990 roku do dnia dzisiejszego. Doceniono nas za dynamiczny rozwój gospodarczy od początku transformacji ustrojowej, wysoki poziom infrastruktury publicznej, eventy kulturalne, poziom wydatków inwestycyjnych oraz ekologiczny transport autobusowy. Ten sukces dedykuję wszystkim mieszkańcom i mam nadzieję, ze jeszcze nie raz będą dumni z działań Gminy Środa Śląska i jej sukcesów - komentuje Adam Ruciński, Burmistrz Środy Śląskiej.

Ogólnopolski Plebiscyt Orły Polskiego Samorządu od 10-ciu lat promuje samorządy i buduje ich pozytywny wizerunek, a także umacnia pozycję gmin podnoszących standard życia mieszkańców oraz wykazujących otwartość i przychylność we współpracy z inwestorami i przedsiębiorcami. Laureaci nagrody Orła Polskiego Samorządu wyznaczają najwyższe standardy, są symbolem rozwoju oraz efektywności w zarządzaniu regionem.

- Jest to ogromne wyróżnienie dla Środy Śląskiej i jednocześnie bardzo pozytywna ocena naszej wspólnej, ciężkiej pracy samorządowej. Jest to sukces, na który pracuje się latami i cieszę się, że od ponad 2 lat jestem zaangażowana w rozwój Miasta i Gminy Środa Śląska, która jest jednym z liderów Ziemi Średzkiej i Aglomeracji Wrocławskiej  – dodaje Monika Szymanowska, zastępca kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy w Urządzi Miejskim w Środzie Śląskiej, która przygotowała merytoryczną i szczegółową aplikację Gminy Środa Śląska do tego ogólnopolskiego Plebiscytu w kategorii Gmina 30-lecia Wolności RP.

(um) / fot. um

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale mi to sukces. Każdy kto zapłacił 15 tys. mógł sobie kupić taką nagrodę. Czy jest zasadnym płacenie za nią z pieniędzy publicznych? Nie sądzę

This comment was minimized by the moderator on the site

o to znaczy nagroda specjalna, bo zasłużona to wiem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie wiem na ile można to nazwać sukcesem, bo wiele samorządów nie chce wyróżnień które można sobie kupić.
Tutaj można poczytać na temat tej nagrody: https://pomorska.pl/orly-polskiego-samorzadu-tak-ale-za-miejsce-trzeba-zaplacic/ar/6448426

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Serwis

komnet internet

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

hydrotech do gazety nowa reklama

 

drewno kominkowe

allago reklama kino Obszar roboczy 1

taxi stas

panele 5kw

handlo trans

zuk baner

nadania i odbiory 18

0001

stihl