Wydrukuj tę stronę
Groził kobiecie i włamał się, bo... był głodny

Groził kobiecie i włamał się, bo... był głodny

17.04. 2019

Uszkodził mienie, groził pokrzywdzonej i włamał się, bo... był głodny. Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Zabezpieczyli również przedmiot służący do popełnienia czynów – siekierę.

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który przy użyciu siekiery włamał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrał dwa rowery górskie. Sprawca ma na swoim koncie również uszkodzenie drzwi w pomieszczeniu garażowym oraz kierowanie wobec pokrzywdzonej gróźb pozbawienia życia.

Funkcjonariusze średzkiej komendy policji zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. 43-letni mężczyzna był nietrzeźwy.  Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu zabezpieczyli również siekierę, którą miał przy sobie.

Mężczyzna, gdy wytrzeźwiał, usłyszał trzy zarzuty. Odpowie za uszkodzenie drzwi w pomieszczeniu garażowym poprzez kilkukrotne uderzanie w nie siekierą. Ponadto policjanci przedstawili mu zarzut usiłowania włamania do pomieszczenia gospodarczego i kradzieży dwóch rowerów górskich, które następnie porzucił na terenie posesji. Swoim działaniem mężczyzna spowodował straty w wysokości 2000 zł.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi również zarzutu kierowania wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie.

(ms) / fot. kpp