sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Inauguracyjna sesja średzkiej Rady Miejskiej

Inauguracyjna sesja średzkiej Rady Miejskiej

10.12. 2018

21 listopada o godz. 19:00 odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej kadencji 2018- 2023. Była to okazja do wręczenia nowym radnym zaświadczeń o wyborze i złożeniu przez nich ślubowania.

Dokonano również wyboru nowego przewodniczącego rady, został nim Jerzy Kryciński. Mieczysław Łabatczyk będzie piastował stanowisko I wiceprzewodniczącego, natomiast Wioletta Borkowska – II wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Na sesji zaprzysiężony został również Burmistrz Adam Ruciński.

Expose

Burmistrz Adam Ruciński w swoim pierwszym wystąpieniu, najpierw pogratulował wszystkim radnym, a także ich komitetom wyborczym, a następnie dziękował wyborcom, za każdy oddany na jego osobę głos – Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do mojego osobistego sukcesu, przede wszystkim rodzinie, za ich wsparcie; żonie, matce, ojcu, bratu. Bardzo dziękuję wyborcom za każdy z 4320 głosów - podkreślał w swoim przemówieniu Adam Ruciński. Określił on także kluczowe inwestycje na kadencję 2018- 2023: budowa nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze, budowa północnej obwodnicy Środy Śląskiej, wspieranie rozwoju mieszkalnictwa – zarówno komunalnego, jak i deweloperskiego, utworzenie dziennego Domu Seniora, dalsza rewitalizacja miasta i obszarów wiejskich, a także wspólne przywrócenie szpitala powiatowego-  Liderem przywrócenia szpitala musi być samorząd powiatowy, a my jako gmina wiodąca i inne sąsiednie gminy musimy wspierać lidera jakim musi być Powiat. 50 % wkładu i odpowiedzialności powinno być po stronie Powiatu Średzkiego, po naszej stronie 30 %, a po 5 % rozłożone na wszystkie inne gminy naszego powiatu – doprecyzował plan Burmistrz Ruciński.

Koncepcja na najbliższe lata

Burmistrz podzielił się swoją wizją dotyczącą najbliższych pięciu lat, mianowicie: To będzie miało swoje fazy; pierwsza faza- bardzo odpowiedzialna tzn. przegląd, porządkowanie i konsolidacja zasobów kadrowych, ponieważ, aby realizować ambitne cele, trzeba mieć najlepszych ludzi z możliwych, takich którzy będą maksymalnie zmotywowani, i będą lojalni- podkreślał Adam Ruciński. Przykładem jaki Burmistrz stawiał za wzór kompetencji, zaangażowania i lojalności Marię Zachary, która do 19 listopada br. piastowała stanowisko zastępcy burmistrza – Dziękuję za wsparcie Pani Marysiu, takich współpracowników bym sobie życzył jak najwięcej – zreasumował włodarz. Druga faza to rzetelne przygotowanie dokumentów do priorytetowych zadań, jakimi niewątpliwie są: budowa szkoły i budowa północnej obwodnicy Środy Śląskiej, ale także stabilizowanie finansów gminy. Trzecia z faz powinna być realizacją kluczowych projektów. 

Wszystkim Radnym Burmistrz życzył odwagi, zdrowia, a także skutecznych wysiłków w codziennej służbie na rzecz dalszego rozwoju naszej gminy i poprawy jakości życia mieszkańców.

(um)

 

 
Komentarzy (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Czekamy na unieważnienie wyboru burmistrza i niektórych radnych. To na razie jedyna nadzieja na to, że będzie lepiej, że nie będzieny się cofać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Sesja odbyła się 21 listopada - artykuł 10 grudnia; komu się przypomniało, żeby o tym napisać?
z expose: "przegląd, porządkowanie i konsolidacja zasobów kadrowych, ponieważ, aby realizować ambitne cele, trzeba mieć najlepszych ludzi z możliwych, takich którzy będą maksymalnie zmotywowani, i będą lojalni" ... i to po minionych latach rządów burmistrza, już mnie nie dziwi a kto się zdziwi gdy okaże się, że jest za mało lojalny i pójdzie do wymiany

This comment was minimized by the moderator on the site

piszcie co chcecie ja uważam że komunikacja jest strzałem w dziesiątkę, jest potrzebna szczególnie osobom uczącym się i pracującym we Wrocławiu

This comment was minimized by the moderator on the site

Stabilizacja finansów cośśś podobnego No musimy bo przecież te prywatne zielone taksówki do których musimy dokładać krocie zamiast dołożyć znacznie mniej firmom wyspecjalizowanym zeżrą nas wszystkich.Rozpasany OSiR ,Średzka Woda, Pękający Ratusz od przerostu zatrudnienia itd Cofamy się drodzy wyborcy cofamy niestety z tym burmistrzem i tą radą niestety.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja też uważam, że się cofamy za tej władzy. Nie ma to jak z 460-metrowego kawałka drogi zrobić inwestycje na miarę stulecia i to w jednej, pięcioletniej kadencji. Człowieku (do burmistrza) zrezygnuj ze sprawowania tej funkcji dla dobra tego miasta i całej gminy.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Słynne to było baty jakie butni Niemcy dostali pod Stalingradem . I o tym pamiętaj Artur. Potem dost...
Co tu za hołota i chamstwo się wypowiada i politykuje?
Panie Burmistrzu proszę zaprosić na 1 września 2020 r grupę rekonstrukcyjną z tankietką TKS . Wsp...
To podobno tu zwycięzcy śpiewali po bitwie słynne " Nun danket alle Gott ? " I może warto przypomnie...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…