piątek 29.05.2020

Imieniny: Magdaleny Bogumiły

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty

Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty

25.05. 2019

W czwartek (23 maja) w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie z nauczycielem geografii i podróżnikiem, Bolesławem Grabowskim, który zwiedził już niemal wszystkie kontynenty i wiele krajów - Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt... A w najbliższym czasie pragnie wybrać się do Meksyku. 

Podczas spotkania była okazja wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie oraz ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Japonii.

- Japonia, to kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Jest to kraj kwitnących wiśni, „kapsułkowych” hoteli, buddyjskich mnichów oraz niezwykłej ceremonii picia herbaty – podkreślał podróżnik.

Podczas spotkania Bolesław Grabowski opowiedział także o japońskiej historii, o warunkach życia, zwyczajach i bogatej kulturze. Ciekawym punktem prezentacji było rozwinięcie tematu funkcjonowania systemu oświaty, to zaskakujące jak pilnym musi być tam uczeń.

Wśród wielu pamiątek przywiezionych z podróży, w zbiorach podróżnika jest m.in. tradycyjne japońskie kimono, które uczestnicy spotkania mieli okazję przymierzyć, co okazało się nie lada wyzwaniem, bez pomocy dodatkowej pary rąk.

Interesującą podróż i przepiękne miejsca Bolesław Grabowski udokumentował na wielu zdjęciach, po wyświetleniu których w sali czytelni BP rozpoczęła się dyskusja podróżnika z uczniami szkoły podnagimnazjalnej nr 2 w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze komentarze

Jakie były koszty udziału w tej gali? bo wiele gmin zrezygnowało 15 tys zł za udział to chyba troch...
Ale to prawda , dawne przedszkole koło parku, po remoncie stoi puste i niewykorzystane. To samo z bu...
Jeśli w temacie zagospodarowania centrum Wilkszyna, przypisywane są jakiekolwiek zasługi pań - radne...
Warto uczyć się języków obcych. Żeby nie być Dolce far NIENTE- jak Platforma Obywatelska. Partia ma...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…