niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Jechał motocyklem ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Jechał motocyklem ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Wt, 23.02.2021 15:24

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali mieszkańca Lubina, który nie zważając na obowiązujące ograniczenie prędkości i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, jechał w terenie zabudowanym motocyklem 113 kilometrów na godzinę.Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym sprawdzali, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety kolejny raz kierowcy udowodnili, że mają za nic obowiązujące ograniczenia prędkości oraz to, że poruszają się w terenie zabudowanym.

Przypadek 36-letniego motocyklisty nie był w ostatnich dniach odosobniony. Niechlubnym najwyższym wynikiem może pochwalić się młody mieszkaniec powiatu średzkiego, który prowadził samochód z prędkością 120 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. 26-latek w związku z przekroczeniem prędkości o 70 kilometrów został ukarany mandatem karnym. Policjanci przypisali mu również 10 punktów karnych. Z kolei o rok młodszy mieszkaniec Lubina jechał drogą krajową, gdzie na odcinku usytuowanym w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, z prędkością 103 km/h. Również na niego policjanci nałożyli mandat karny oraz przypisali punkty karne.

Wszyscy kierujący stracili też swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy. Ponadto nieodpowiedzialny 36-latek poniesie konsekwencje kierowania motocyklem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Kolejny raz średzcy policjanci apelują do uczestników ruchu o rozsądek i bezpieczeństwo na drodze. Lepiej dojechać do celu nieco później, niż narażać życie i zdrowie swoje oraz innych osób.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. lubuska policja, zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... 19 minut temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 2 godziny temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 2 godziny temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 3 godziny temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 3 godziny temu.
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …