środa 26.02.2020

Imieniny: Miroslawa Aleksandra

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jeden z dębów został wycięty. Jestem zaniepokojona... (list)

Jeden z dębów został wycięty. Jestem zaniepokojona... (list)

24.01. 2019

W lipcu zeszłego roku złożyłam do gminy wniosek o uznanie za pomnik przyrody alei dębowej wzdłuż "Kajaków" w Środzie Śląskiej. Odpowiedź przyszła we wrześniu i w zasadzie napawała optymizmem. 

Dowiedziałam się że "już dziś przedmiotowy drzewostan traktowany jest jako drzewostan pomnikowy" i jeszcze, że "zlecona została analiza objęcia ochroną pomnikową w/w alei dębowej."

Niestety, na spacerze okazało się, że jeden z dębów został wycięty. Nie bardzo rozumiem, jak wpisuje się to w traktowanie jako drzewostan pomnikowy. Jestem zaniepokojona tym bardziej, że dbałość o inne drzewa w naszym mieście też nie dowodzi, że komuś zależy na utrzymaniu ich w jak najlepszym stanie. Chociażby przycięcie (wycięcie?) dwóch okazałych drzew w okolicy poczty czy nawet większej ich liczby w okolicy targu miejskiego. 

Owszem, są nowe nasadzenia, ale po co niszczyć drzewa, które  już są (?) i zastępować dorodne dęby czy lipy czymś w rodzaju Surmii czy innych karłowatych drzewek.

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia,

Czytelniczka

Czytelniczka (wszelkie dane do wiadomości redakcji)

20190124 143843

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeśli drzewo "choruje" i zagraża innym musi być wycięte nie ma innego wyjścia

This comment was minimized by the moderator on the site

Droga Pani rozumiem Pani zatroskanie i chwali sie to że Pani jest zainteresowana losem przyrody , jednak na pewno Pani wie że nikt tak sobie nie wycina drzew dla kaprysu , bo tego robić nie może , wycięcie jest na pewno uzasadnione i ktoś wydał pozwolenie . ponadto w naszym mieście jest ostatnimi laty dużo nasadzeń drzew i kwiatów i co smutne społeczeństwo wielu uszanować nie chce. Szczególnie w parku, gdzie już kilka razy były sadzone krzewy...

Droga Pani rozumiem Pani zatroskanie i chwali sie to że Pani jest zainteresowana losem przyrody , jednak na pewno Pani wie że nikt tak sobie nie wycina drzew dla kaprysu , bo tego robić nie może , wycięcie jest na pewno uzasadnione i ktoś wydał pozwolenie . ponadto w naszym mieście jest ostatnimi laty dużo nasadzeń drzew i kwiatów i co smutne społeczeństwo wielu uszanować nie chce. Szczególnie w parku, gdzie już kilka razy były sadzone krzewy ,które poznikały w baradzo krótkim czasie. Nie uschły bynajmniej...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

@ZIELONY dlatego właśnie, że tak trudno jest wyrosnąć młodym drzewom, myślę że powinniśmy dbać o te, które już są

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

panele 5kw

 

allago reklama kino Obszar roboczy 1

0001

handlo trans

taxi stas

drewno kominkowe

hydrotech do gazety nowa reklama

stihl

 

zuk baner

komnet internet

Serwis

pelka baner