wtorek 21.01.2020

Imieniny: Agnieszki Jaroslawa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jest kontrakt na kolejne autobusy

Jest kontrakt na kolejne autobusy

11.06. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W ramach znanego już mieszkańcom gminy Środa Śląska projektu uruchomienia komunikacji zbiorowej oficjalnie rozpoczęto wdrażanie II etapu.

 

Kontrakt, który Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński podpisał w ramach drugiego etapu projektu UE, dotyczy zakupu 5 niskoemisyjnych autobusów spełniających normy Euro 6.

Wykonawcą będzie firma MMI Sp. z o. o., a umowę podpisano 29 maja przed Sesją Rady Miejskiej. Firma, która wygrała przetarg jest sprawdzona, ponieważ wyprodukowała dla gminy 3 autobusy również w pierwszym etapie projektu. Wartość majowej umowy to 2,4 mln zł, a zamówione pojazdy mają zostać dostarczone najpóźniej do września br., a następnie przeprowadzone zostaną szkolenia w zakresie ich obsługi, które potrwają około 2 tygodnie, tak aby z początkiem października uruchomić przewozy gminne w ramach II etapu.

– Będzie to ten sam typ autobusów, czyli IVECO URBI z silnikiem Diesel Euro 6. Myślimy, że mieszkańcy południowej części Gminy, która zostanie skomunikowana ze Środą Śląską, będą mogli z nich już korzystać na przełomie września i października. Niedługo rozstrzygnie się także przetarg na kolejne 2 mniejsze autobusy wysokiej klasy – mówi Jaromir Stawirej prezes Średzkiej Komunikacji Publicznej sp. z o. o.

Przypomnijmy: drugi etap projektu, podobnie jak pierwszy, jest współfinansowany w 85 % ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W ramach pierwszej części zadania zakupiono 10 pojazdów i uruchomiono siedem linii regularnych i jedną linię tymczasową, komunikując północną część gminy, stację PKP i Środę Śląską. Priorytetem jest więc teraz skomunikowanie południowej części gminy z miastem Środa Śląska.

(um) fot. um

umowa MMI 2

umowa MMI 1

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację