Wydrukuj tę stronę
Jubileuszowe obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej w Środzie Śląskiej

Jubileuszowe obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej w Środzie Śląskiej

Pt, 02.08.2019 12:09

25 lipca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej obchodzili uroczystość z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Była to okazja do wyróżnienia i nagrodzenia osiągnięć funkcjonariuszy i pracowników średzkiej Policji oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne.

{ampz:glowna_gora}

Uroczyste obchody były także sposobnością do wyrażenia podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinsp. Robert Frąckowiak oraz licznie przybyli zaproszeni goście. Obchody z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Piotra Marcinowa. Następnie miało miejsce uroczyste wprowadzenie sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i odegranie hymnu państwowego.

Święto Policji w powiecie średzkim swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządu lokalnego oraz służb i instytucji współpracujących ze średzką Policją, którym Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej podinsp. Dariusz Smoliński podziękował za dobrą współpracę i podkreślił, że ich pomoc oraz życzliwość stanowi wsparcie dla policjantów w realizacji ich codziennych obowiązków.

Zarówno policjantom, jak i pracownikom cywilnym Policji Komendant podziękował za zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, a ich rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie w codziennej, służbie pełnionej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu średzkiego.

Komendant podkreślił, że praca w Policji to służba i poświęcenie na rzecz społeczeństwa. To codzienne, żmudne i nie zawsze dostrzegalne wysiłki w celu ochrony zdrowia, życia oraz dbałość o mienie obywateli. Policjanci są w służbie dzień i w nocy, podczas świąt i uroczystości, zawsze wtedy, gdy inni wypoczywają z najbliższymi – policjantom niejednokrotnie brak tego czasu dla własnej rodziny.

Święto Policji to czas awansów i wyróżnień. Część uroczystości dotyczącą awansów rozpoczęło odczytanie rozkazu personalnego Komendanta Głównego Policji o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów starszych Policji. Komendant Powiatowy Policji nadkom. Dariusz Smoliński awansował na stopień podinspektora, natomiast I Zastępca Komendanta Powiatowego podinspektor Dariusz Matuszczyk awansował na stopień młodszego inspektora.

W bieżącym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na wyższe stopnie policyjne awansowało 24 funkcjonariuszy. Wyróżniający się policjanci i pracownicy komendy otrzymali nagrody od przedstawicieli samorządów gmin oraz powiatu.

W dalszej części uroczystości nastąpiły przemówienia zaproszonych gości.

Wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji Komendant Powiatowy podinsp. Dariusz Smoliński podziękował za ich ofiarną i trudną pracę.

Awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0