×

Ostrzeżenie

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: Tworzenie folderu nie powiodło się.Path: /home/users
Karolinka - dziewczynka, której darowano drugie życie...

Karolinka - dziewczynka, której darowano drugie życie...

24.07. 2018

Karolina Soboniak to 11-letnia, bardzo sympatyczna dziewczynka z Lipnicy w gminie Środa Śl. Pomimo wielu miesięcy przebytych na szpitalnym łóżku oraz niezliczonych chorób, dziś wita nas z uśmiechem na twarzy.

Mama dziewczynki, Pani Agnieszka, ze łzami w oczach cofa się wspomnieniami do traumatycznych  chwil.

- O chorobie dziecka dowiedziałam się po operacji usunięcia migdałów, wiele komplikacji podczas wydawałoby się tak prostego zabiegu spowodowało, że córce zlecono ogromnie dużo badań. Kiedy  w 2012 roku szpital we Wrocławiu, po wielu badaniach w tym biopsji wydał diagnozę: marskość wątroby - brzmiało to jak wyrok.  W czerwcu 2017 r. Karolinka przeszła zabieg embolizacji  śledziony, który niestety się nie powiódł się, a usunięta śledziona znacznie obniżyła jej odporność.  Wtedy konieczny był natychmiastowy przeszczep wątroby. Rok temu, dokładnie 30 lipca 2017 r. moja córka otrzymała nową wątrobę. Odtąd każdego dnia przyjmuje kilkanaście różnych lekarstw. Leki immunosupresyjne minimalizują ryzyko odrzucenia przeszczepionej wątroby. Karolinka dodatkowo choruje na niedokrwistość, ma wadę wzroku oraz celiakię, a dieta bezglutenowa jest bardzo droga. Zmniejszona gęstość kości spowodowana celiakią skutkowała 3-krotnym złamaniem ręki - opowiada kobieta.

Pan Agnieszka spotkała się z nami, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla jej córki.

- Bardzo serdecznie dziękuję Szkole w Szczepanowie za zorganizowanie w grudniu kiermaszu świątecznego oraz wiosennej loterii losów. Chcę szczególnie podziękować wszystkim sponsorom za nagrody, jakie zostały przeznaczone do loterii. Serdeczne podziękowania należą się również  właścicielowi sali zabaw „Kraina Bajek” w Środzie Śląskiej przy ul. Kolejowej, który postanowił nieodpłatnie zorganizować urodziny dla Karolinki. Piękne podziękowania kieruję także do Pani Asi oraz Michała, którzy mieszkają w Niemczech i pomagają w sprowadzeniu zagranicznego leku dla dzieci, podopiecznych fundacji  LIVER.  Największe jednak podziękowania należą się dawcy wątroby, to dzięki Niemu Karolinka może być dzisiaj z nami - podkreśla ze wzruszeniem p. Agnieszka. Do podziękowań dołącza się także Karolinka, a wszystkim chorym dzieciom życzy szybkiego powrotu do domu i jak najmniej pobytów w szpitalach.

Mama Karoliny przestrzega, aby nie być „ślepym” na choroby innych i skrupulatnie rozważać  możliwość bycia honorowym dawcą krwi czy też wyrażenie zgody na ewentualne pobranie narządów.

- Doświadczyłam, jak taka decyzja może zmienić życie innych... - dodaje kobieta.

 

Oczywistym jest, że bez wątroby żyć nie można, dlatego jednym ratunkiem jest transplantacja, a po niej zażywanie drogich leków, często nierefundowanych i niemiających tańszych zamienników.

POMOCY MOŻNA UDZIELIĆ POPRZEZ KONTO STOWARZYSZENIA LIVER,

KTÓREGO KAROLINA JEST PODOPIECZNĄ

Tytuł wpłaty:

Darowizna na rzecz Soboniak Karolina

Numer konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

Życzymy Karolinie dużo zdrowia, jak najwięcej czasu spędzonego z rodziną, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami ze szkoły oraz ogromnie dużo siły i wytrwałości.

(kb)
fot.: urodziny na sali zabaw w Środzie Śl., Karolina z kuzynem Dawidem, który odwiedził ją 4 tyg. po przeszczepie wątroby w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, kiermasz charytatywny w Szkole w Szczepanowie (grudzień 2017), kartki i laurki, które Karolinka otrzymała po powrocie ze szpitala, Karolinka (październik 2018).

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

wspaniale Karolinko masz dobre serduszko życzę ci dużo zdrówka!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację