poniedziałek 20.01.2020

Imieniny: Fabiana Sebastiana

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kilka ważnych informacji z Sesji Rady Gminy Malczyce

Kilka ważnych informacji z Sesji Rady Gminy Malczyce

01.06. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Drodzy Państwo! Miło jest mi poinformować, że Radni Gminy Malczyce na sesji nr VII/2019 przyjęli uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Malczyce.

Dzięki temu mieszkańcy Ruska, Wilczkowa i Mazurowic zostali objęci nowym MPZP. Cieszę się bardzo, że prace nad MPZP całej gminy zostały prawie zakończone i Radni przyjmują po kolei stosowne uchwały. Jednocześnie patrząc w przyszłość postanowiłem już teraz rozpocząć pracę nad nowym planem, dostosowanym do obecnej sytuacji i potrzeb naszej małej ojczyzny.

Inną, ważną kwestią było procedowanie uchwały o sprawozdaniu finansowym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malczycach, którą ostatecznie przeniesiono na czerwiec. Dodatkowo rozpatrywana była skarga Radnej Leokadii Gancarz na kierownika SPZOZ. Decyzją Rady Gminy Malczyce skarga została uznana za bezzasadną. Kierownik SPZOZ Mateusz Olkowski przekazał Wójtowi Gminy Malczyce Piotrowi Frankowskiemu zawiadomienie, które wpłynęło 20 maja 2019 do SPZOZ Malczyce, dotyczące przesłania przez prokuraturę rejonową w Środzie Śląskiej do Sądu Rejonowego wniosku aktu oskarżenia przeciwko byłej kierowniczce naszej przychodni. Oprócz tego, poinformował Przewodniczącego Społecznej Rady SPZOZ o kontroli NFZ, dotyczącej lat 2016-2017, wynikającej z ustaleń śledztwa prokuratury, która może nieść za sobą konsekwencje finansowe.

Jestem bardzo zasmucony i zaniepokojony ciągłymi atakami niektórych Radnych i negowaniem prawidłowości funkcjonowania naszej przychodni. Składanie skarg, które można rozwiązać w zwykłej rozmowie oraz negowanie wydatków na wynagrodzenia personelu medycznego nie prowadzi do niczego dobrego. Dlaczego Radni nie byli aktywni kiedy naprawdę źle się działo w malczyckiej przychodni? Wręcz bronili, i do tej pory bronią, byłe kierownictwo przychodni, którego konsekwencje działalności będziemy ponosić jeszcze przez wiele lat. Powyższe poczynania mocno nadwyrężyły wiarygodność SPZOZ Malczyce w oczach NFZ, jak i również mogą finansowo zagrozić istnieniu placówki. Ja oceniam pozytywnie te zmiany i sposób funkcjonowania obecnego SPZOZ Malczyce, dziękując jednocześnie całemu personelowi oraz kierownictwu za profesjonalną i oddaną pacjentom pracę.

Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski

 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nasze dzieci tak o wójcie śpiewają:
,, a nasz Franek, to ma cios,
wali babę, prosto w nos"

This comment was minimized by the moderator on the site

No więcej donosów, niz Frankowski napisał a ludzi, to ta gmina nie widziała. Zaczął jak jeszcze nie był wójtem, a później to już osiągnął perfekcje w donoszeniu, knuciu i opluwaniu innych. Szkoda, ze siebie nie widzi. I zamiast zając sie gminą, to zajmuje się bzdurami. Patrzcie na nędzny raport o stanie gminy - 3 lata = 8 stron!!! WSTYD!

This comment was minimized by the moderator on the site

A nadgarstki już nie bolą?? A jak tam kontrola z CBA panie wójcie??? Skończyła sie już??? Moze o tym coś wiecej, anie o bzdurach.

This comment was minimized by the moderator on the site

Pan wojt wygląda calkiem calkiem ale z tymi opaskami wczesniej na nadgarstkach po spotkaniu z Policja bylo calkiem lepiej

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie szanowani p.Lodzia z ekipą starych komuchów,zawsze Bruździla,bruździ i będzie tak robić ona razem z komuchami mają to we krwi,w genach, aby tylko zaszkodzić czy to będzie Frankowski, Dudziński,Skuła,i każdy następny kto przyjdzie rzadzic gminą tj.dziadostwo które kiedyś za komuny dorwało się do stanowisk kierowniczych, kradło,naciągali, oszukiwało i teraz tak myśli że ktoś kto rządzi też tak robi tj.malczycka patologia radnych

This comment was minimized by the moderator on the site

Jasne, najlepiej wszystko zwalić na stare układy, komuchów i brużdżenie. Dorobić gębę, zburzyć stare wartości i budować od nowa. Jak nic potwierdza się stare porzekadło: Kto sieje wiatr, ten zbiera burze...

This comment was minimized by the moderator on the site

Jest kilku radnych którzy nigdy nie odpuszczą i im bardziej gminie będzie źle się wiodło to lepiej dla nich bo będą mówić, a nie mówiliśmy że zła gmina !! Tylko dlaczego tak szkodzą też sami donosami, skargami, wiecznymi kłótniami.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację