środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/3297
KŁUSOWAŁ NA ZBIORNIKU WODNYM W PRĘŻYCACH

KŁUSOWAŁ NA ZBIORNIKU WODNYM W PRĘŻYCACH

07.05. 2018

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej, podobnie jak w ubiegłym roku, wyszła z inicjatywą przeprowadzenia wspólnych działań służb powołanych do przeciwdziałania kłusownictwu i szkodnictwu łowieckiemu, leśnemu oraz przyrodniczemu.

 

- Przedsięwzięcie pn.: „Odra 2018” ma na celu przede wszystkim zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego, leśnego i przyrodniczego, a także poprawę bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i przemieszczających się po ścieżkach leśnych - podkreśla st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

Do współpracy zaproszono policjantów z Wołowa, funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu, Straż Leśną z Nadleśnictwa Miękinia, posterunkami Straży Leśnej z Wołowa i Obornik Śląskich, Państwową Strażą Rybacka z Wrocławia i Milicza, Społeczną Strażą Rybacką z Wołowa i Środy Śląskiej, Służbę Ochrony Wód PZW oraz WOPR.

- Wzmożone działania prewencyjne zostały przeprowadzone 4 maja br. w rejonie linii brzegowej Odry i jej dorzeczy, otoczonej terenami leśnymi i przebiegającymi przez teren gmin Miękinia, Środa Śląska oraz Malczyce - informuje rzeczniczka średzkiej policji.

Podczas działań, w których brało udział 30 funkcjonariuszy, sprawdzano miejsca i rejony szczególnie zagrożone, wylegitymowano 78 osób oraz skontrolowano 8 kierujących pojazdami. Ujawniono łącznie 21 wykroczeń, w tym 15 z ustawy o rybactwie śródlądowym, 4 dotyczące nieuprawnionego wjazdu do lasu, sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru oraz naruszenie wału przeciwpowodziowego. Wobec 9 osób w związku z popełnionymi wykroczeniami zastosowano pouczenia, natomiast na 12 osób nałożono mandaty karne.

- Dzielnicowi z Posterunku Policji w Miękini, wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej oraz Społecznej Straży Rybackiej zatrzymali na zbiorniku wodnym Prężyce 38-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który dokonywał połowu ryb przy pomocy urządzenia typu więcierz, co stanowi przestępstwo z ustawy o rybactwie śródlądowym - podsumowuje policjantka.

Służby biorące udział w działaniach „Odra 2018” realizowały następujące zadania:
- ograniczenie szkodnictwa leśnego poprzez zapobieganie w szczególności przestępstwom i wykroczeniom charakterystycznym dla obszarów leśnych, m.in. zapobieganie kradzieżom drewna, nielegalnej wycince drzew, kłusownictwu oraz zaśmiecaniu, kontrola przestrzegania przepisów związanych z zakazem wjazdu samochodami do lasów,
- ograniczenie zjawiska kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego polegającego na wykrywaniu sprawców przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa,
- eliminowanie zagrożeń pożarowych poprzez egzekwowanie przepisów przeciwpożarowych na terenach leśnych i śródleśnych,
- kontrole stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego oraz wodnego.

(ms/rol) fot. policja

 





Galeria

{gallery}3297{/gallery}

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację