Wydrukuj tę stronę
Kolejna inwestycja w powiecie - nowa droga i ścieżka rowerowa

Kolejna inwestycja w powiecie - nowa droga i ścieżka rowerowa

Wt, 01.12.2020 16:54

Siedem ofert wpłynęło na przetarg na wykonanie dokumentacji do projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 2052D relacji Brzezinka Średzka - Brzezina do granicy powiatu wraz ze ścieżką rowerową”. Najkorzystniejsza z ofert wyszła od firmy DRA-BUD Inwestycje.Dzisiaj starosta Powiatu Średzkiego Krzysztof Szałankiewicz oraz wicestarosta Sebastian Burdzy, wraz z przedstawicielami gminy Miękinia, która jest współinicjatorem inwestycji oraz radnymi powiatu, podpisali umowę z wykonawcą.

Projekt dotyczy blisko 4 km odcinka drogi. Dokumentacja powinna być gotowa do września 2021 roku. Firma DRA-BUD przygotowywała już dla naszego powiatu m.in. projekt dokumentacji na budowę drogi w Udaninie oraz odcinki Udanin - Piekary - Konary i Rakoszyce - Kulin – Cesarzowice.

- Na całej długości drogi powstanie również ścieżka rowerowa wraz z oświetleniem. Powiat liczy na wykonanie prac w terminie oraz owocną współpracę z wybraną firmą - mówi  Grzegorz Pierzchalski, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi.

(mk/rfp) / fot. rfp