Wydrukuj tę stronę
Kolizje, wypadek i śmierć na boisku...

Kolizje, wypadek i śmierć na boisku...

27.06. 2018

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej interweniowali 156 razy. Wzrost zgłoszeń związany był głównie z imprezami, które miały miejsce w miniony weekend.

 

- Najczęściej były to zgłoszenia o zakłócaniu ciszy nocnej. Jednak podsumowując weekend i imprezy odbywające się na terenie naszego powiatu, przebiegł on spokojnie - informuje st. asp. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Policjanci z patrolu drogówki otrzymali zgłoszenia do 9 kolizji i 1 wypadku oraz zatrzymali 6 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. 2 osoby zostały zatrzymane na 24 godziny w celu wytrzeźwienia.

Mężczyzna zmarł na boisku

24 czerwca około godziny 00:06, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie, że na boisku, w jednej z miejscowości w gminie Kostomłoty, zasłabł mężczyzna.

- Na miejscu policjanci ustali że 33- letni mieszkaniec naszego powiatu nagle zasłabł. Została mu udzielona pierwsza pomoc. Jednak okazało się, że akacja serca została zatrzymana w związku z czym podjęta została reanimacja. Po przyjedzie pogotowia, lekarz stwierdził zgon. Prokurator Rejonowy w Środzie Śląskiej odstąpił od skierowania zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej. W zdarzeniu nie stwierdzono udziału osób trzecich - informuje st. asp. Marta Stefanowska.

(kb) fot. policja