czwartek 13.08.2020

Imieniny: Diany Hipolita

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Komitet Społeczny "Serduszko dla Alanka" zaprasza na koncert!

Komitet Społeczny "Serduszko dla Alanka" zaprasza na koncert!

18.11. 2018

Kiedy rodzi się dziecko jest to dla rodziców szczęście nie do opisania, jednak gdy dowiadują się, że jest ciężko chore, pojawia się ogromny ból i rozpoczyna trudna walka o jego życie i zdrowie...

2-letni Alan z Ujazdu Górnego w gminie Udanin urodził się z poważną wadą serca. Pomóc  może operacja w klinice Bostonie, jednak jej koszt jest kolosalny, ponad milion złotych! Rodziców, w batalii o umożliwienie dziecku wyjazdu wspomaga fundacja Siepomaga i ludzie dobrej woli, którzy m.in. postanowili zorganizować koncert charytatywny.

9 listopada w szkole w Ujeździe Górnym został utworzony Komitet Społeczny pod nazwą ,,Serduszko dla Alanka", który zajął się organizacją koncertu. Jego skład tworzą panie:  Krysia Korczowa, Ania Muszczek i Jolanta Nowak - przewodnicząca. Członkinie komitetu  wspiera pani dyrektor Szkoły Podstawowej Dorota Byra.

- W dniu koncertu wszystkie zebrane pieniążki zostaną komisyjnie przeliczone. Zostanie utworzone sprawozdanie, a informacje o zebranej kwocie zostaną przekazane do mediów, jak również do fundacji. Cała kwota komisyjnie zostanie wpłacona na konto Siepomaga - informuje przewodnicząca komitetu.

Zapraszamy do udziału w koncercie, który odbędzie się 2 grudnia br. o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym. Otwórzmy swoje serca i wspomóżmy leczenie Alanka! Atrakcji będzie sporo!

Zachęcamy do odwiedzenia strony dotyczącej koncertu na FB ORAZ WSPARCIE CHŁOPCA, TAKŻE POPRZEZ STRONĘ FUNDACJI SIEPOMAGA

alenek

Alan Wróblewski urodził się w 33 tygodniu ciąży ze złożoną wadą serca, a lekarze Wojewódzkiego Szpitala w Legnicy od pierwszych chwil zaczęli walczyć o jego życie. Po czterech tygodniach od urodzenia zostaje przewieziony do szpitala we Wrocławiu i tam trafia pod opiekę do Pani Doktor Kardiolog Małgorzaty Raś. Po szczegółowych badaniach Pani Doktor wdrożyła odpowiednie leczenie, które wspomogło pracę serca Alanka.

Po miesięcznym pobycie w szpitalu Alanek wraca do domu, jednakże musi być kontrolowany co tydzień we wrocławskim szpitalu na oddziale Kardiologicznym. Zdiagnozowana zostaje wada Anomalia Ebsteina, nieprawidłowe połączenie komorowo-tętnicze, skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych L-TGA, nieprawidłowe połączenie przedsionkowo-komorowe, blok przedsionkowo-komorowy drugiego stopnia, ubytek przegrody międzykomorowej oraz ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, Wszystko to jest ogromnym zagrożeniem dla jego życia.

Kolejne kontrolne wizyty i badania wykazały iż serduszko Alana musi przejść pierwszą operację i to jak najszybciej. Nie tracąc czasu Pani Doktor Raś po konsultacjach z lekarzami pomogła znaleźć szpital, który podejmuje się przeprowadzenia zabiegu.

Alan mając 1,5 roku trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i tam przeszedł 5 godz. operację na otwartym sercu. Lekarze przeprowadzają implantację stymulatora serca i banding tętnicy płucnej. Po trzech tygodniach Alan zostaje wypisany do domu. Jednak szczęście nie trwa zbyt długo, badania na wizycie kontrolnej wykazały arytmie nadkomorowa częstoskurcz przedsionkowy. Przy sercu, które nie jest prawidłowo rozwinięte stanowi to poważne zagrożenie dla życia. Niestety kolejne kontrole potwierdzały diagnozę i natychmiast zostało wdrożone leczenie. Jednak to nie koniec przykrych informacji.

Wykonany banding, który miał przygotować lewą komorę serca do drugiej operacji, którą jest Double Switch zwiększając w niej ciśnienie nie przyniosła oczekiwanej poprawy.

Dlatego dziś już wiemy, by Alan mógł zacząć żyć ze zdrowym sercem musimy udać się do wyjątkowego miejsca na świecie do kliniki Children Hospital w Bostonie. To tam leczone są małe serca, to tam mali pacjenci dostają szansę na życie i taką otrzymał również Alan.

Nie pozwólmy, by koszty i czas, którego jest co raz mniej pozbawiły Alana poznawania dalszego życia.

(red/ks) fot. Siepomaga i Komitet Społeczny

46232510 184875209128780 6972622248184119296 n

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Taki słodziak :-) Ratujmy go, nim będzie za późno!

This comment was minimized by the moderator on the site

Brakuje jeszcze 1 092 079,08 zł - wielka suma do uzbierania........ Przyjedźcie kochani na koncert!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

W tle zdjęcia tytułowego jest promesa na dofinansowanie drogi Ciechów- Ogrodnica dlaczego ta droga j...
Wesoły skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Bogdan - Bogdan . Trzymaj się! ...To nie takie proste?
Bedzie to kolejne doborowe miejsce dla miejscowych smakoszy płynów gazowanych z miejscowego sklepu a...
Kiedy w końcu zniknie z parkingu cmentarza komunalnego w Malczycach samochód ciężarowy z logiem gołę...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…