Wydrukuj tę stronę
Kradł sprzęt, karty płatnicze... Teraz trafił do aresztu

Kradł sprzęt, karty płatnicze... Teraz trafił do aresztu

10.09. 2019

45-latek, któremu średzcy policjanci udowodnili popełnienie blisko dwudziestu czynów zabronionych, najbliższe miesiące sędzi w areszcie.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z licznymi przestępstwami przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w sierpniu br. ukradł kartę płatniczą obywatelowi Ukrainy, a następnie wielokrotnie posłużył się nią, dokonując na terenie miasta płatności za zakupy. Policjanci udowodnili mu 16 tego rodzaju czynów. Mężczyzna spowodował tym samym straty na łączną kwotę ponad 600 złotych - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

 Zdaniem policji mężczyzna ma na swoim koncie ma kolejne przestępstwa. Na początku miesiąca dwukrotnie wszedł do pomieszczeń biurowych i wykorzystując nieuwagę pracowników, zabrał cenne przedmioty.

- W ten sposób wszedł w posiadanie laptopa, telefonów komórkowych, w tym jednego o wartości 5 tysięcy złotych, dokumentów oraz kart płatniczych. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty w łącznej wysokości ponad 7200 złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie również zarzut kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych - wyjaśnia policjantka.

W związku z popełnionymi przestępstwami 45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu 19 zarzutów. Mężczyzna odpowie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko wolności.

- Decyzją sądu wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - mówi rzeczniczka policji i przypomina, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne