wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu średzkiegoKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu średzkiego. Do chwili obecnej za jej pośrednictwem policja otrzymała ok. 4400 zgłoszeń.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


 

Dla policjantów każda informacja jest bardzo pomocna i pozwala na jeszcze lepsze zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu. Dzięki nim, wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla naszych mieszkańców i w jakim zakresie należałoby zwiększyć współpracę z podmiotami zewnętrznymi, żeby móc wyeliminować zagrożenie. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i miej wpływ na bezpieczeństwo w rejonie zamieszkania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to wspomagające narzędzie współpracy między Policją, a społeczeństwem, funkcjonujące na terenie województwa dolnośląskiego 2016 roku. Na mapie znajdziemy wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, a także zagrożenia, które w subiektywny odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Z roku na rok jest ono częściej wykorzystywana przez mieszkańców powiatu średzkiego, którzy dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. W pierwszym półroczu 2022 roku za pośrednictwem mapy otrzymaliśmy 688 zgłoszeń, w tym blisko 636 zgłoszeń dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według mieszkańców powiatu średzkiego do najczęściej zgłaszanych problemów należało przekroczenie dozwolonej prędkości –  588 zgłoszeń, w tym  306 zostało potwierdzonych i wyeliminowanych,  116 - niepotwierdzono, pozostałe stanowiły żart lub pomyłkę.  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż już w pierwszych tygodniach drugiego półrocza 2022 roku wpłynęło już 103 nowe zgłoszenia, które aktualnie są w weryfikacji. Dzieląc się informacją o występującym zagrożeniu możemy również pomagać, gdyż w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, bądź „Grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją ”.

Żeby dokonać zgłoszenia wystarczy nam komputer, tablet, bądź telefon z dostępem do internetu. Wchodzimy na stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy powiatowej bądź miejskiej Policji, gdzie dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Możemy też wpisać jej nazwę w wyszukiwarce internetowej. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić i miejsce występowania tego zagrożenia. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności maksymalnie 5 megabajtów. Klikamy zgłoś i na tym kończy się nasze zadanie. Zgłoszenie odbierane jest przez koordynatora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, który każdego dnia sprawdza, czy mieszkańcy podzielili się nowymi informacjami na temat miejsc zagrożonych. Jego zadaniem jest również dbanie o jej aktualizację, a także zadaniowanie służb w celu weryfikacji zgłoszenia.

Wszystkie otrzymane zgłoszenia są weryfikowane przez policjantów ruchu drogowego, dzielnicowych oraz służby patrolowej, a wskazane zagrożenia są uwzględnianie podczas organizowanych na terenie powiatu działań prewencyjnych, a także w trakcie codziennej służby.

Skąd będzie wiadomo, czy nasze zgłoszenie zostało już zweryfikowane i z jakim skutkiem? Poznamy to po kolorze. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Gdy zlecone zostanie do weryfikacji, wówczas zmieni kolor na żółty. Po weryfikacji może przyjąć kolor szary co oznacza, że zgłoszenie nie potwierdziło się, bądź kolor czerwony, co oznacza że informacja została potwierdzona, a policjanci podejmą czynności by wyeliminować występowanie zagrożenia w danym miejscu. Informacje co oznaczają poszczególne kolory znajdziemy również w górnej części mapy w legendzie.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

mł. asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 58 minut temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 2 godziny temu.
  • Pinokio jesteś powiedział(a) Więcej
    Piotr Żenada, wie wszystko o wszystkich. Stoi w weekend od rana do późnej nocy, liczy pasażerów, sprawdza, może nawet ich śledzi? Wie kto z... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…