czwartek 01.10.2020

Imieniny: Danuty Remigiusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

czwartek, 21 listopad 2019 - ROLAND - powiat średzki / Środa Śląska, Miękinia, Malczyce, Udanin, Kostomłoty

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski zaprasza na spotkania konsultacyjne w sprawie opracowania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego:

Cała społeczność szkolna brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

czwartek, 21 listopad 2019 16:46

Dzień Życzliwości w gminie Miękinia

Z okazji zbliżającego się Dnia Życzliwości, 19 listopada Urząd Gminy w Miękini odwiedziła grupa życzliwych przedszkolaków z miejscowego przedszkola.

W dniach 17–19 grudnia na Rynku Dolnym w Środzie Śląskiej odbędzie się VI Średzki Jarmark Bożonarodzeniowy.  

24-latka odpowie za włamanie i kradzież materiałów budowlanych oraz narzędzi o łącznej wartości ponad 3.200 złotych.

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 30 października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych.

Gmina Środa Śląska informuje, że gminny program profilaktycznych szczepień ochronnych przeciwko grypie „Grypa Senior 60+” został uruchomiony.

Przedstawimy planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie powiat średzkiego.

czwartek, 21 listopad 2019 12:25

Pasowanie na przedszkolaka w gminie Miękinia

Dziś wielkie uroczystości w przedszkolach z trenu gminy Miękinia czyli pasowanie na przedszkolaka.

czwartek, 21 listopad 2019 12:06

Eksperci programowania w SP Udanin

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Udaninie realizowany będzie projekt „Eksperci programowania w podregionie wrocławskim”. Środki na ten cel zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy! 6 grudnia o godzinie 21:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbędzie się mikołajkowy Stand-up Pawła Chałupki.

Zakończył się powiatowy etap Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowany w Miękini. Nagrody zwycięzcom przekazała Małgorzata Dyrda - sekretarz Gminy Miękinia, wraz z dyrekcją miejscowej Szkoły Podstawowej.

czwartek, 21 listopad 2019 10:55

Będą kolejne ścieżki rowerowe w powiecie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej podpisano dzisiaj dwie umowy na wykonanie projektów budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 2075D pomiędzy miejscowościami Cesarzowice-Jenkowice i Jenkowice-Zabłoto. 

Bezpieczeństwo seniorów, a w szczególności przeciwdziałanie oszustwom metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, wciąż jest tematem aktualnym i niezwykle istotnym.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Ja nic o tym nie wiem. Paczek na święta nie będzie, bo często nie ma tablic z nowymi nazwami. Sorry....
Pan Burmistrz jako pierwszy przywraca średzianom godność.
szkoda, że tylko dziadki, bo też chętnie bym poszła, pozdrawiam
z tobą na pewno wszystko dobrze?

Lokalne ogłoszenia drobne

01.10.2020 06:17 wrote:

W poniedziałek 28.09.2020 zaginął 7 letni kocurek Lolek. Cały czarny z dużymi zielonymi oczami, szczupłej budowy. Mieszka na ulicy Słoneczn…

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.