Wydrukuj tę stronę
Dobre relacje międzysąsiedzkie służą samorządom

Dobre relacje międzysąsiedzkie służą samorządom

Pt, 04.12.2020 13:12

...I to sobie cenią wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski oraz burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, którzy w ramach sąsiedzkiej współpracy spotkali się w Urzędzie Gminy Malczyce, by omówić głównie sprawy lokalne.- Współpraca między samorządami, szczególnie w najbliższym sąsiedztwie jest czymś naturalnym i nieodzownym w naszej pracy. Tylko dobre relacje międzysąsiedzkie dają pewność optymalnego współdziałania i współpracy samorządowej - podkreśla wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Tematów do rozmów było bardzo wiele, ale główny nurt dyskusji skupił się na problematyce lokalnej. Włodarze rozmawiali m.in. o możliwości połączenia z Lubiążem projektowanej ścieżki rowerowej na terenie gminy Malczyce w ramach Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Równie ważnym tematem poruszonym przez samorządowców była komunikacja pomiędzy gminami, gdyż liczba mieszkańców gminy Wołów, którzy korzystają z węzła kolejowego w Malczycach jest coraz większa.

Dyskutowano też o panującej pandemii oraz możliwości wzajemnej pomocy mieszkańcom obu gmin znajdujących się w trudnej sytuacji. Samorządowcy omówili problemy budżetowe z jakimi muszą mierzyć się ich gminy oraz wymienili się doświadczeniami.

- Czas pandemii niestety w sposób drastyczny ograniczył życie samorządowe, szczególnie dotyczące kontaktów i możliwości bezpośrednich spotkań dlatego też każdą okazję wykorzystujemy, po to by utrzymać ciągłość relacji, aby efektem takich spotkań były dobre rozwiązania służące naszym samorządom i naszym mieszkańcom - posumowuje wójt Piotr Frankowski.

(mk) / fot. ug