Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Dyplom Uznania dla Wójta Piotra Frankowskiego podczas dolnośląskiego święta strażaków

16 maja 2026 roku Wrocław stał się centrum strażackiego święta Dolnego Śląska. Gmina Malczyce miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystych Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka, które połączono z apelem, ceremonią wręczenia odznaczeń i awansów oraz piknikiem edukacyjnym Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

galeria
Wójt Piotr Frankowski uhonorowany Dyplomem Uznania podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka we Wrocławiu / fot. mpr

Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski otrzymał Dyplom Uznania nadany przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa dolnośląskiego – wyróżnienie przyznane za szczególne zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i wsparcie strażaków ochotników.

W wydarzeniu uczestniczyli strażacy PSP i OSP, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych oraz delegacje zagraniczne z Czech i Niemiec. Wśród gości obecni byli m.in. komendant główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek, wojewoda dolnośląska Anna Żabska oraz marszałek województwa Paweł Gancarz.

Podczas uroczystości wręczono liczne odznaczenia państwowe, resortowe, awanse oraz dyplomy uznania dla osób zasłużonych dla bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska.

Gmina Malczyce

Spodobał Ci się artykuł?
Podziel się w społecznościach

GALERIA

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.