Wydrukuj tę stronę
Od lewej: sołtys Michał Rydzanicz i wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski Od lewej: sołtys Michał Rydzanicz i wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski

Mistrzowie Agro - w wojewódzkim finale sołtys Chomiąży Michał Rydzanicz!

Cz, 12.11.2020 11:43

Z początkiem października ogłoszono listę nominowanych do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez „Gazetę Wrocławską” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji – organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu.

W pierwszym etapie plebiscytu głosowanie było prowadzone w powiatach, zwycięzcą w powiecie średzkim został sołtys wsi Chomiąża Michał Rydzanicz, awansował tym samym do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte dotychczas głosy.

Głosowanie na wojewódzkim szczeblu potrwa do czwartku, 19 listopada. Laureaci z powiatów i regionów będą walczyć o główne tytuły i nagrody finansowe. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu będzie także zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród w plebiscycie Mistrzowie Agro.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 23 listopada i potrwa do poniedziałku, 30 listopada. Finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2020, Sołtys Roku Polski 2020 i Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2020.

Zachęcamy do oddania głosu na sołtysa Chomiąży Michała Rydzanicza!
LINK DO GŁOSOWANIA

Gmina Malczyce

soltys roku