Wydrukuj tę stronę
Śmiertelny wypadek koło Wilczkowa

Śmiertelny wypadek koło Wilczkowa

28.10. 2019

Wczoraj rano na drodze krajowej nr 94 w okolicach miejscowości Wilczków (gm. Malczyce) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, w którym śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem marki Seat.

Przed godziną 8:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 59,9 km drogi krajowej nr 94 w okolicach miejscowości Wilczków. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Seat na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem marki Honda.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca Seata. Kierująca drugim pojazdem, 69-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego oraz dwoje pasażerów w wieku 66 i 26 lat zostali przetransportowani do szpitali w Legnicy i we Wrocławiu.

Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyny tragicznego w skutkach wypadku.

- Średzcy policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność, a także stosowanie się do obowiązujących przepisów, w tym do ograniczeń prędkości. W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Wszystkich Świętych i wyjazdami do rodzin oraz do oddalonych od miejsca zamieszkania nekropoli, na drogach przewidywany jest wzmożony ruch. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwają średzcy policjanci. Ale każdy z nas może zadać o to, aby szczęśliwie dojechać  do celu. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

(ms) / fot. kpp

wypadek smiertelny proszkow3

wypadek smiertelny proszkow2

Udostępnij ten artykuł: