Marcowe chłody przegnane! "Skrzaty" i "Krasnale" wyczarowały wiosnę!

Marcowe chłody przegnane! "Skrzaty" i "Krasnale" wyczarowały wiosnę!

23.03. 2018

21 marca, gdy wagarowicze grasowali w najlepsze, pracowite i dobre duszki z Zespołu Przedszkolnego Specjalnego przy Stowarzyszeniu "OSTOJA" w Środzie Śląskiej krzątały się wokół płonącego ogniska.

Pomimo chłodu i bezwstydnie panoszącego się w trawie śniegu, dzielnie wabiły do nas tę kwiecistą, zieloną damę. Ekologiczne marzanny, przygotowane przez dzieci i rodziców w ramach konkursu organizowanego przez kadrę ośrodka, nie miały sobie równych!

Zapomnijmy o zwykłych tradycyjnych lalkach! Na widok tych cudowności Wiosna (bez przeciągania się i leniwego ziewania!) jechała ekspresem na słonecznym promieniu, aby osobiście podziwiać piękne, unikatowe marzanny. Wśród nich była np. marzanna chłopiec - w zawadiackiej czapce z daszkiem, na specjalnie skonstruowanym wózku - pojeździe, bliźniaczo podobna do właściciela.

Dzieci dumnie dzierżyły w dłoniach (to nic, że czasem z niewielką pomocą wychowawców...) niezwykłe postacie z bajek - oryginalnie pomyślane i wykonane. Można było podziwiać np. marzannę afrykańską księżniczkę, damę w wykwintnym stroju i biżuterii oraz Spongebob`a.

Gdy będziecie państwo z błogością wdychać w nozdrza zapachy wiosny wystawiając twarz do słońca mrużąc oczy, wiedzcie, komu to zawdzięczacie - "Skrzatom" i "Krasnalom", które często schowane za drzewami, jak to w bajkach bywa, napełniają naszą codzienność uśmiechem, kolorem, ciepłem i przygodą.

Bożena Boboń - Jastrzębska / fot. jd, wk

 

Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Środzie Śląskiej p. Alicja Winiarska oraz nauczycielki p. Monika Jasińska i Emilia Grzegorek serdecznie dziękują rodzicom za twórcze zaangażowanie i perfekcyjne wykonanie prac konkursowych oraz dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń.

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację