sobota 18.01.2020

Imieniny: Malgorzaty Piotra

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Medalowa sobota średzkich karateków!

Medalowa sobota średzkich karateków!

09.12. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Był to kolejny bardzo udany weekend naszych karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza 8 grudnia wzięli udział w dwóch turniejach.

W Legnicy wystartowali w Arashi Cup, natomiast w Rudnej w V Turnieju Karate o Puchar Burmistrza.

W zawodach w Legnicy, których organizatorem był klub karate Arashi wzięło udział 470 zawodników z 40 klubów z Łotwy, Czech, Rumunii i Polski, nasi karatecy wywalczyli 9 medali - 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Złote zdobyli: Emilia Wysocka w U-11 i U-13 i Bartłomiej Babiński w seniorach i U-21, Srebrne: Milena Żurek w U-11 i U-13 Oraz Kamil Brzeziński w U-11. Brązowe: Maria Kułakowska w U-11 oraz drużyna kata w U-13, w składzie: Bartosz Zamaro, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski.

- Bardzo dobre 5 miejsce w U-11 zdobył Bartosz Zamaro. Wszystkie konkurencje, w których startowali nasi zawodnicy były mocno obsadzone, starowało w nich od 22 do 33 zawodników w każdej - mówi trener Boczniewicz.

W Rudnej zawody zorganizował legnicki klub karate Tora. Wzięło w nim udział 168 zawodników z 11 klubów. Średzcy karatecy zdobyli 9 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Złote zdobyli: Michał Dziedzicki w U-13 i kadetach, Adam Dul w U-11 , Szymon Tułak w U-9 oraz drużyna w składzie: Michał Dziedzicki ,Adam Dul i Patryk Dul. Srebrny: Adam Dul w U -13. Brązowe: Alicja Dudejcz w U-9 oraz Patryk Dul w kadetach (litera U oznacza kategorię wiekową).

Był to przedostatni start średzkich karateków w tym roku. Za tydzień czeka ich jeszcze rywalizacja w turnieju Budokan Cup we Wrocławiu, z którego zapewne także przywiozą sporo medali.

(rol/bb) / fot. bb

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Aż miło patrzeć jak średzka flaga jest eksponowana przez takich wspaniałych sportowców. BRAWO WY!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację